Web Analytics

Повернення проспекту Григоренка імені Жукова розглянуть на сесії 19 червня

Розпорядження міського голови Геннадія Кернеса про скликання на 19 червня 27 сесії Харківської міської ради оприлюднено сьогодні на сайті мерії.

У порядку денному — 75 питань включно з «Різне».

«Про розгляд електронної петиції» — №73 у порядку денному.

Початок сесії 19 червня о 10.00. 

Порядок денний сесії, оприлюднений 7 червня на сайті міськради

На розгляд депутатів винесуть електронну петицію № 4563 «Верните харьковчанам историю!» про повернення «декомунізованому» проспекту у Харкові імені Жукова, підтвердили «МедіаПорту» у прес-службі міськради.

У травні петиція, яку публічно підтримав Кернес, зібрала 5587 голосів.

Міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища погодила ідею і рекомендувала винести ініціативу на розгляд сесії, а також підготувати пропозицію щодо увічнення пам'яті Григоренка, ім'я якого проспект носить зараз, у назві іншої вулиці. 

«За результатами розгляду питання комісією було рекомендовано внести згадану ініціативу щодо відновлення найменування проспекту Маршала Жукова на розгляд чергової сесії міської ради», — йшлося у відповіді на петицію. 

Коментуючи питання повернення імені Жукова проспекту Григоренка, Кернес наголошував: прийняття рішення — виключне право Харківської міської ради:

«Це виключне право Харківської міської ради, тому що ми з вами говоримо про Харків, міську раду. Як я вчиню, підпишу я чи накладу вето на це питання, я буду думати і дивитися. Але я зобов'язаний виносити на сесію Харківської міської ради питання, пов'язані зі зверненнями громадян і давати їм конкретну відповідь». 

Питання Жукова Харківський міський голова Геннадій Кернес почав коментувати за кілька тижнів до того, як заявив про участь у позачергових парламентських виборах

Після того, як 2 червня під час з'їзду «партії мерів» у Харкові противники з'їзду знесли бюст Жукову, Геннадій Кернес кілька разів згадав про намір повернути ім'я маршала проспекту Григоренка і пообіцяв відновити погруддя. 

З цим же меседжем він телефоном виступив в етері російського ток-шоу. 

Читайте такожЗаява Кернеса та Як Світлична відповіла на питання про намір перейменувати проспект