Web Analytics

Енергетика, житло, метрошкола: які потреби Харкова обговорювали на конференції в Берліні

Питання захисту Харкова від російських атак та відновлення після обстрілів обговорювали на міжнародній конференції Ukraine Recovery Conferencе у Берліні.

Про підсумки зустрічей та обговорень потреб Харкова повідомила Харківська міська рада.

Енергетична безпека

10 червня в Берліні міський голова Ігор Терехов уклав низку угод, пов’язаних з проходженням опалювального сезону. Серед них — Меморандум про порозуміння з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ): за ним у липні-серпні Харкову передадуть чотири когенераційні установки. Ще дві такі установки надасть уряд Чехії. 

Він також обговорив надання енергетичного обладнання з представниками Міністерства економіки Японії та Японським агентством міжнародного співробітництва. Техніку наразі закупляють за кошти японських партнерів, невдовзі вона прибуде до Харкова.

Усі фото — Харківська міськрада

Харківська міськрада також підписала комплексну програму підтримки з Європейським банком реконструкції та розвитку для українських міст.

«Йдеться про підтримку проєктів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності та інклюзії, впровадження «зелених» технологій, відновлення фінансової доступності, муніципальну, інфраструктурну та промислову програму стійкості», — перелічили в мерії.

За результатами перемовин місто отримає від Світового банку грант у 47 млн євро, а від Європейського банку реконструкції та розвитку — кредит у 25 млн євро для забезпечення енергостійкості. 

«Ці кошти будуть спрямовані на енергетичний сектор, щоб децентралізувати системи опалення та електропостачання», — уточнив Терехов.

Муніципальне житло та метрошкола

Європейський інвестиційний банк прийняв пропозицію щодо кредитування програми муніципального житла в Харкові. Очікується, що в підсумку в місті сформують муніципальний житловий фонд для оренди або іпотеки.

За даними міськради, в Харкові тією чи іншою мірою пошкоджені понад 9,6 тис. будівель.

Мерія Харкова домовилася з німецькими партнерами про допомогу в закупівлі обладнання для харківської метрошколи. Зокрема, до початку нового навчального року планують придбати меблі для класів на станції метро «Імені Олександра Масельського».

Системи ППО

Також обговорювалася потреба в наданні систем протиповітряної оборони. Терехов вчергове заявив, що для Харкова, який регулярно потерпає від російських обстрілів, головним є питання безпеки. Через це без сучасних систем ППО життя харків’ян — під постійною загрозою, також захисту потребує критична інфраструктура. 

«Ми маємо докласти надзусилля, всі гілки влади та наші міжнародні партнери, щоб пережити наступну зиму. Але ми чудово розуміємо, що, якщо у нас не буде найсучаснішої ППО, то що б ми не робили, ворог все це зруйнує. Це буде питання часу», — зазначив міський голова. 

Промова президентки Єврокомісії

Україна б’ється за власну свободу та краще майбутнє, а рф воює за минуле та намагається знищити її — «росія руйнує, а Україна захищає», заявила під час конференції президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, найбільш разючим цей контраст є у Харкові. Два роки тому, нагадала політикиня, харків’яни зупинили російську агресію, а з того часу не лише відбудовують місто, а й відкривають нові культурні центри, розробляють плани озеленення, підтримують традиційне та інноваційні виробництво.

«Але нині російські бомби знову сиплються з неба, прямо на житлові квартали й торговельні центри. Путін хоче знищити це місто, його любов до життя та свободи. Тож Харків, як і вся Україна, потребують нашої підтримки. Саме це зібрало нас сьогодні у Берліні. Путін має зазнати невдачі. Україна має перемогти. Ми маємо допомогти Україні постати з попелу та самій визначати власне майбутнє», — зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Блок новин за темою

Новини за темою