Web Analytics

Електрики не було два роки: енергетики заживили село Бражківка на Ізюмщині

Фахівці обленерго відновлюють електропостачання в Оскільській громаді на Харківщині. Світло повернули до села Бражківка.

У селах Бражківка, Довгеньке та Сулигівка світла не було з лютого 2022 року — від початку повномасштабного вторгнення тут точилися бої, повідомили в «Харківобленерго»

«До війни у Бражківці було 58 споживачів, зараз повернулися дві родини, також приїздять дачники. Тут було побито все: підстанція, опори, дроти – не залишилося майже нічого», — згадує старший майстер Ізюмського підрозділу обленерго Віталій Борщ

Спочатку фахівці відновили підстанцію, потім взялися за лінії. Встановили 10 високовольтних опор та 30 низьковольтних, замінили пошкоджені дроти. 

Усі фото — «Харківобленерго»

За словами майстра, руйнування в Оскільській громаді — одні з найсерйозніших на Харківщині. Тож навіть з додатковими бригадами з інших районів заживити швидко всі села не вийшло.

«Доводилося обирати населені пункти за кількістю людей, які наразі там проживають. Через те, що в цих трьох селах руйнування найбільші, як і в Кам'янці Ізюмської міської громади, людей тут живе небагато. І тільки зараз, з настанням відповідної погоди та після ретельної роботи саперів вздовж ліній електропередачі, ми можемо взятися за відновлення», — пояснив Борщ.


У Циркунівській громаді під Харковом заживили село, знеструмлене з початку війни.

Блок новин за темою