Web Analytics

У Вовчанську окупанти облаштували катівні на заводі та у відділку поліції

Правоохоронці продовжують збирати докази воєнних злочинів російських окупантів на Харківщині — оглянули катівні у звільненому Вовчанську на Харківщині. Зібрали докази: відбитки пальців, схеми блокпостів, документи тощо.

Черговим деокупованим містом, яке оглядали правоохоронці, став Вовчанськ, розповів 29 вересня заступник начальника Головного управління Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов.

 «Усім місцевим було відомо, що імпровізований штаб рашистів знаходився на території агрегатного заводу. Там же була і в’язниця, де тримали цивільних. Також, ще одна «база» росіян була у відділу поліції, як і в кожному захопленому місті», — зазначив він.

Фото: Facebook/Сергій Болвінов

Слідчі зібрали докази: відбитки пальців, схеми блокпостів, одяг, документацію окупантів.

«Катівні у Вовчанську вже вивчаються слідчими: є докази та постраждалі», — додав Болвінов.

Як зазначили у пресслужбі Нацполіції, на заводі катували місцевих жителів, які не підтримували окупантів та відмовлялися з ними співпрацювати.

«Як розповідають свідки, в одній камері приблизно на 12 квадратних метрів військові РФ утримували від 20 до 40 людей», — зазначили у поліції.

Слідчі знайшли інструменти для катувань, зашморги, хомути тощо.

«На стінах катівні із нелюдськими умовами утримання зафіксовано дати перебування людей. Більш того: хтось із в’язнів викарбував в одній із камер молитву», — розповідають правоохоронці.

Слідчі відкрили справу за ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни). Наразі шукають потерпілих.

Катівня-в’язниця у деокупованому Вовчанську – нелюдські умови та молитви на стінах камер

#Харківщина Катівня-в’язниця у деокупованому Вовчанську – нелюдські умови та молитви на стінах камер Правоохоронці виявили чергову катівню окупантів на території одного з підприємств. Криміналісти, вибухотехніки та слідчі Національної поліції разом із прокурорами проводять слідчі дії у місті Вовчанськ Харківської області. Встановлено, що на території одного з підприємств росіяни влаштували в’язницю та катівню для місцевих мешканців, які не підтримували окупантів та відмовлялися з ними співпрацювати. Як розповідають свідки, в одній камері приблизно на 12 квадратних метрів військові рф утримували від 20 до 40 людей. Зараз на місці виявлення катівні працюють поліцейські разом із прокуратурою. Основне завдання – вилучення слідової інформації та доказів вчинення злочинів військовими рф. У приміщенні виявлено інструменти для катувань, зашморги, хомути тощо. Встановлено, що в цьому місці окупанти нещадно били незаконно ув’язнених, катували електричним струмом, виривали нігті та ламали пальці. На стінах катівні із нелюдськими умовами утримання зафіксовано дати перебування людей. Більше того – хтось із в’язнів викарбував в одній із камер молитву. Тож поліцейські працюють із місцевим населенням, яке перебувало в окупації, та встановлюють потерпілих, яких окупанти незаконно утримували в приміщенні катівні-в’язниці. Відкрито кримінальне провадження за ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України. #stoprussia

Опубликовано Національна поліція України Четверг, 29 сентября 2022 г.

Російські військові тримали в полоні у Вовчанську Харківської області сімох громадян Шрі-Ланки — шістьох чоловіків і жінку. Іноземців захопили ще в березні, звільнитися їм вдалося після деокупації міста.


У Куп’янську російські загарбники також облаштували катівню в будівлі відділення поліції. У Козачій Лопані — у підвалах вокзалу та магазину.

Ще одне місце, де окупанти незаконно утримувати українців, знайшли у Липцях