Web Analytics

У харківському екопарку триває розмінування

Адміністрація харківського екопарку сподівається до початку літа підготувати частину території для прийому гостей, хоча роботи з розмінування та розчищення завалів ще тривають.

Про плани щодо часткового відкриття розповіли у пресслужбі екопарку.

«Територію ми поступово розмінюємо та розчищаємо від завалів. Тож до 1 червня ми вже готуємося до нового кроку вперед: проведення перших заходів у екопарку за участю гостей», — йдеться у повідомленні.

Фото: Харківська ОВА

У середині березня засновник парку Олександр Фельдман просив харків'ян дочекатися, поки територію перевірять сапери. 

«Цього року, будь ласка, зачекайте. Не наражайте на небезпеку своє життя і життя ваших дітей, — казав він. — Ворог нещадно знищував усе живе, сліди цього дикого варварства буквально рвуть душу. Так, ми почали відновлювати екопарк. Попереду багато великої та складної роботи. Але головне питання нині — це розмінування території».

За його словами, на Харківщині до розмінування залучаються й іноземні компанії, які розпочнуть роботу після отримання всіх дозвільних документів. Серед іншого вони працюватимуть і в екопарку.

Фото: Харківська ОВА

Російські війська обстрілювали екопарк ще з першого дня вторгнення, 24 лютого 2022 року. Рятуючи звірів, загинули шестеро працівників та волонтерів.

Частина тварин загинула, частині — знайшли прихисток: у харківському зоопарку, у Полтаві, Одесі тощо. Деяких Олександр Фельдман забрав додому. 

На початку квітня засновник парку заявляв про критичну ситуацію з евакуацією великих тварин, передусім хижих, але незабаром їх теж почали вивозити. За місяць в екопарку повідомили, що евакуювали майже усіх з 5 тис. тварин.

Наприкінці січня керівництво парку вирішило не чекати на закінчення війни й вже навесні розпочати відновлення розбитих споруд.

Слухайте також: «Поночко, відпусти снаряд»: як рятували харківський екопарк