Зі зруйнованого обстрілами харківського екопарку почали вивозити великих хижаків
У харківському екопарку, який від початку російського вторгнення опинився під обстрілами, зруйновані вольєри, загинула частина тварин. Звідти наразі намагаються вивезти великих хижаків: вже врятували кількох левів, ягуара та пантеру.
Про критичну ситуацію в екопарку заявив 5 квітня його засновник, нардеп Олександр Фельдман.
«Екопарку більше немає. Зараз про це можна говорити абсолютно точно. Вчора і сьогодні він знову зазнав масованих обстрілів і бомбардувань. Інфраструктура зруйнована, вольєри зруйновані», — написав він у Facebook.
Найбільша проблема пов’язана з великими хижаками, зазначив Фельдман.
«Їхні вольєри поки що дивом зберігають цілісність, але ще один обстріл — і леви, тигри, ведмеді, що збожеволіли від страху, можуть опинитися на волі і піти у бік Харкова або в прилеглі селища. Ми цього допустити не можемо», — пояснив він.
Засновник парку припустив, що тварин доведеться приспати, якщо для них не знайдуть житло та не зможуть вивезти.
Пізніше у пресслужбі екопарку додали, що приспання — це крайній захід. Аби уникнути цього, шукають, хто може прихистити тварин в Україні або за її межами.
«Але головна проблема в іншому — як вивезти тигрів, левів, ведмедів та інших великих тварин із сірої зони. Така операція потребує наявності спеціального транспорту та участі досить великої кількості людей. Що з великою ймовірністю приверне увагу ворога, який, як правило, на активність на території екопарку відповідає обстрілами», — зазначили у парку.
Увечері того ж дня адміністрація екопарку повідомила, що на заклик про допомогу відгукнулися у багатьох містах України та зарубіжжя.
«До нас уже їде транспорт, їдуть необхідні клітини, їдуть люди, які не бояться вивозити тварин з обстрілюваної зони, наших вихованців готові приймати у багатьох місцях. Звичайно, все досі дуже складно, і процес лише набирає обертів», — зазначили у парку.
Тоді ж почали вивозити великих хижаків. Незважаючи обстріли, евакуювали двох левів, ягуара та пантеру.
Вранці 6 квітня також вивезли лева та левиць, рятували й інших тварин. Оскільки ризик нових обстрілів зберігався, забирали «всіх, кого могли» — зокрема, журавлів.
Екопарк, розташований у Дергачівському районі Харківщини, опинився під обстрілами ще 24 лютого, в перший день російського вторгнення. 8 березня загинули двоє співробітників.
Частина тварин загинула під час обстрілів: олені, кенгуру, бізони та інші. Частині — знайшли прихисток. У харківському зоопарку прийняли мавп, деяких копитних, птахів тощо. У полтавському екопарку — тапирів, дикобразів, ігуан. Деяких тварин засновник парку забрав додому.