Web Analytics

Третій раунд у справі пр. Григоренка: міськрада пропонує харків'янам голосувати

Харківська міська рада ініціювала громадські слухання в форматі «електронної консультації».

Про це йдеться у повідомленні міськради в розділі «Оголошення».

«Необхідність громадського обговорення цього питання обумовлена надходженням до Харківської міської ради пропозицій від ветеранських організацій міста Харкова щодо повернення історичної назви проспекту в місті Харкові імені Маршала Жукова та з метою залучення представників громадськості до розгляду зазначеного питання…», — зазначено у повідомленні.

«Обґрунтуванням ветеранських організацій міста Харкова такої пропозиції є історичні події, в яких приймав Г.К. Жуков та які пов’язані з його ім’ям», — вказують у мерії.

До 18 грудня зареєстровані на сайті мерії користувачі можуть проголосувати онлайн. Пропозиції та зауваження також можна направити на адресу міськради або на електронну пошту.

Скріншот сайту Харківської міськради

В голосуванні онлайн користувачам пропонується вказати «За», «Проти» чи «Свій варіант» під пропозицією «Присвоєння імені Маршала Жукова шляхом перейменування проспекту Петра Григоренка в місті Харкові». 

«Звіт за результатами громадського обговорення та узагальнені пропозиції (зауваження), отримані у ході проведення громадського обговорення, будуть оприлюднені не пізніше 01.01.2020 на офіційному веб-сайті Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету https://www.city.kharkov.ua», — повідомляють у міськраді.


Рішенню провести громадське обговорення передував судовий спір, в якому низка позивачів просила визнати незаконним рішення міської ради про повернення декомунізованому проспекту Григоренка попередньої назви — проспект Жукова.

Харківська міськрада програла і в першій, і в другій інстанції.

Посилання сторін на закон про декомунізацію суд не оцінював. Визнав процедурні порушення.

Так, суд першої інстанції — Харківський окружний адміністративнийухвалив, що юристи мерії не довели того факту, що проєкт рішення був оприлюднений за 20 днів до дати розгляду, як того вимагає закон.

Другий апеляційний адмінсуд скасував рішення першої інстанції і виніс нове, в якому так само визнав процедурні порушення:

«Не дотримавшись законодавчо встановленої процедури прийняття оскаржуваного рішення, зокрема, не забезпечивши проведення громадського обговорення питання, з якого було прийняте рішення, а також не здійснивши оприлюднення проекту рішення, відповідач позбавив позивачів можливості викласти свою думку з приводу питань, винесених на розгляд ради в рамках електронної петиції, не забезпечив прозорості прийняття оскаржуваного рішення, чим порушив інтереси позивачів по справі, як членів територіальної громади м. Харкова та позивачів, як представників соціальних інтересів членів територіальної громади м.Харкова».

Третьою особою у справі про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова виступав Український інститут національної пам'яті.

Юрист УІНП Сергій Рябенко у коментарі «МедіаПорту» повідомив, що знає про ініційоване міськрадою громадське обговорення. За його словами, якими б не були результати голосування, пропозиція суперечить декомунізації і закону «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб...».