Web Analytics

Світлична про намір перейменувати проспект: «Не знайома з Жуковим, не можу бути «за» чи «проти»

Голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична не має чіткої власної позиції щодо ідеї перейменування проспекту Григоренка в проспект Жукова, але «все повинно відбуватися відповідно до закону України».

Питання про ставлення голови ХОДА до намірів міської влади перейменувати проспект та прибрати намет з площі Свободи кореспондент «МедіаПорта» поставив Світличній сьогодні під час спілкування з пресою після відкриття відремонтованих приміщень обласної лікарні: 

— Юліє Олександрівно, дайте, будь ласка, чітку відповідь: ви за перейменування проспекту Григоренка та чи підтримуєте знесення намету? 

«Щодо останнього питання: я думаю, в цьому не було жодного сумніву, обласна державна адміністрація висловила офіційну позицію, а суд прийняв рішення. Стосовно першого питання: органи місцевого самоврядування мають право визначати назви вулиць, проспектів, площ, і саме компетенція місцевих депутатів місцевої ради, які були обрані громадою, це робити. Наша позиція: звичайно, все повинно відбуватися в рамках законодавства. Можливо, не зайвими були б обговорення громадські. Але чітка позиція обласної державної адміністрації: все повинно відбуватися чітко і відповідно до закону України. І не повинні вноситися питання, які розколюють суспільство або штучно підвищують градус напруги», — сказала Світлична.

На уточнення, чи є в такому разі у Світличної власна думка, голова ХОДА відповіла:  

«Я не знайома з Жуковим, тому я не можу бути ні за, ні проти нього. А свою позицію стосовно цього питання я вже сказала». 

Читайте також: Світлична відмовилася відповідати на питання про своє політичне майбутнє

У 2016-му році пр. Жукова був перейменований в пр. Григоренка розпорядженням голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Райніна. 

Читайте також: Григоренко vs Жуков: баталії на мапі Харкова та Проспект Жукова: позиція УІНП та міськради