Web Analytics

Завантаження...

На звільненій території Харківщини знайшли ще дві російські катівні

Правоохоронці знайшли у звільнених громадах Харківщини ще дві катівні, облаштовані російськими військовими під час окупації: у селі Піски-Радьківські та селищі Великий Бурлук.

Про нові виявлені катівні розповіли у пресслужбі Національної поліції.

За її даними, під час окупації села Піски-Радьківські Борівської громади військові РФ вигнали місцевих жителів з їхніх домівок і поселилися там самі.

«Поліцейські виявили в погребі ще одну катівню, де в нелюдських умовах утримували місцевих. Людей залякували, били та знущалися», — кажуть у поліції.

Після відступу окупанти залишили розграбовані будинки та бруд. А в оселях, де мешкали — ще й «розтяжки» на дверях.

У селищі Великий Бурлук Куп'янського району загарбники перетворили відділ поліції на свою укріплену базу та катівню для місцевих жителів.

«Ззовні — окопи для оборони, зсередини – все розтрощене, всюди сміття та бруд. Тут росіяни базувалися, незаконно утримували та знущалися з місцевих мешканців», — йдеться у повідомленні НПУ.

Нині на деокупованій території працюють слідчі на криміналісти.

Речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко зазначає, що таких катівень в регіоні багато, їх повного списку немає.

«У кожному більш-менш великому населеному пункті, де дислокувалися російські військові чи самопроголошена поліція, могли катувати чи незаконно утримувати людей», — пояснив він.


У Куп’янську російські загарбники також облаштували катівню в будівлі відділення поліції. У Вовчанську — у поліції та на агрегатному заводі. У Козачій Лопані — у підвалах вокзалу та магазину. Ще одне місце, де окупанти незаконно утримувати українців, знайшли у Липцях