Web Analytics

Жителям Первомайського пропонують перейменувати місто

Мер Первомайського Харківської області Микола Бакшеєв запропонував жителям перейменувати місто — пояснює, що нинішня назва «більшовицька та російськомовна». Міськрада запустила опитування серед городян: пропонує надати свої варіанти та обґрунтувати їх.

Свою позицію щодо зміни назви Первомайського Микола Бакшеєв висловив у Facebook 17 січня.

Міський голова зазначив, що назва міста — «більшовицька та російськомовна назва», відображає ідеологію і діяльність комуністичної партії, тож перейменування необхідне.

«Ця назва є символом встановлення влади більшовиків, червоного терору проти борців за українську державність», — заявив він.

Бакшеєв додав, що на тлі вторгнення РФ в Україну триває й декомунізація і дерусифікація.

«Носії  чужої мови й культури («люблю грозу в начале мая») показали себе в Бучі, Бородянці, Ірпені, Гостомелі. Маріуполі та й по всій землі нашого народу. Сучасна російсько-українська війна і безневинна смерть мирного населення виключає присутність всього російсько-радянського у світогляді українців, тому зміна назви міста є на часі», — наголосив міський голова.

Бакшеєв також розповів, що зміниться для містян у разу перейменування:

  • Жителі не нестимуть витрат, адже змінювати документи на майно чи землю, оновлювати реєстрацію не потрібно — такого обов’язку закон не передбачає. Усі документи за старими адресами є чинними та не потребують заміни.
  • Власник майна може з власної ініціативи звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухомість із заявою про внесення змін. Під час продажу, дарування тощо документи будуть мінятися за загальною процедурою.
  • Змінювати документи та оновлювати бланки та печатки зі старими назвами доведеться підприємцям, але граничні терміни для цього законодавство не встановлює. У такому випадку сплачувати адміністративний збір не потрібно.
  • Усі державні органи та соціальні служби  приймають документи як з новими назвами в адресах, так і зі старими.
  • Усі реєстри громадян згодом оновлять, але певний час там паралельно використовуватимуть старі та нові назви.

Первомайська міська рада запустила онлайн-опитування серед жителів. Учасників просять вказати свої дані в електронній анкеті, запропонувати свою назву для міста та пояснити свій вибір.

«Щоб не отримати вчергове «просто назву», пропонуємо вам надати свій варіант з обґрунтуванням імені для нашого міста, яке, на вашу думку, якнайбільше буде пасувати нашій малій Батьківщині», — звертається мерія до містян.

Первомайський раніше був селищем Лихачово. Свою нинішню назву отримав у 1952 році, а статус міста — у 1957-му.


Харківська міська рада планує покроково перейменувати близько 400 топонімів. Мер Ігор Терехов також обіцяв, що спочатку серед харків'ян проводитимуть опитування.

Наприкінці грудня на сесії обласної ради перейменували Харківський академічний російський драматичний театр імені Пушкіна, навколо назви якого точилися суперечки. Тепер він — просто Харківський академічний драматичний театр.

Триває перейменування вулиць у деокупованому Ізюмі. У нових назвах увічнили українських військових і політичних діячів, загиблих на російсько-українській війні бійців, всесвітньо відомих осіб. 

Фото на головній: Первомайська міськрада