Відкриття Бієнале молодого мистецтва: програма
Друга Бієнале молодого мистецтва проходитиме в Харкові з 17 вересня до 31 жовтня.
Організатори підготували понад 50 подій у чотирьох програмах: основній, паралельній, дитячій та основній. Заходи проходитимуть у 16 місцях.
Офіційне відкриття відбудеться о 18.00 17 вересня на сходах п’ятого під’їзду Держпрому (площа Свободи, 5). На 19.00 заплановані зустрічі з митцями в готелі «Харків» (площа Свободи, 7).
О 18.00 для відвідувачів також відкриють основні виставкові простори — в історичному корпусі готелю «Харків» і «ЄрміловЦентрі» (площа Свободи, 4). Вхід вільний.
«Експозиція в готелі цікава не лише різноформатними художніми проєктами, а й тим, що є прикладом оживлення простору: ці поверхи не використовувалися вже понад 10 років і були розчищені командою Бієнале спеціально під експозицію. Четверта експозиційна зала має вихід на терасу, з якої видно конструктивістський комплекс площі Свободи», — розповідають оранізатори.
Далі експозиція в готелі «Харків» працюватиме щодня з 11.00 до 20.00. Тут презентують 28 проєктів з основної програми. Вхід — через арку за міським кафе «Харьок» з вулиці Тринклера.
«ЄрміловЦентр», де представлені ще 11 проєктів, працюватиме традиційно щодня крім понеділка, з 12.00 до 20.00.
Проєкти з основної програми також можна буде побачити:
- у п’ятому під’їзді Держпрому (з 11.00 до 20.00 щодня, крім неділі);
- у ботанічному саду Харківського національного університету імені Каразіна (вулиця Клочківська, 52, в будні — з 9.00 до 18.00, субота — вихідний, неділя — з 12.00 до 18.00);
- в обсерваторії — інституті астрономії ХНУ (вхід за головним корпусом університету, в будні — з 9.00 до 18.00, субота — з 14.00 до 18.00, неділя — вихідний);
- у сквері біля Харківської школи архітектури (вулиця Конторська, 5).
Бієнале триватиме до 31 жовтня. Повний розклад – на сайті заходу.
Тема Бієнале цьогоріч звучить як «Здається, я заходжу в наш сад».
«Рішення доглядати сад було проявом впевненості у найтемніші часи. На тлі катастроф, після землетрусів і бомбардувань, під час цілковитої втрати власних прагнень у задушливому однопартійному суспільстві, або, навпаки, у невпинному потоці змін, що розмивають старі напрямки й не дають нових мап для орієнтації. Коли картина світу остаточно ламається, а дія здається неможливою, ми все ще здатні налагодити стан речей — дбати про сад», — пояснюють організатори.
Бієнале заснована Міністерством культури України, у 2019 проходить за підтримки Українського культурного фонду. У заході беруть участь художники з різних міст України. Харків є другим містом, де проходить Бієнале — першу провели торік у Києві. Головний організатор у Харкові — Муніципальна галерея.
Читайте також: Павло Маков: Смішно, коли Харків каже, що він — культурна столиця і Макс Розенфельд: Сад Шевченка був для мене розмовою про тишу
Читайте MediaPort у Telegram