Web Analytics

В екопарку під Харковом готуються до відбудови і починають повертати тварин

Керівництво харківського екопарку вирішило не чекати на закінчення війни й вже навесні розпочати відновлення розбитих споруд. Також починають повертати тварин, яких евакуювали через обстріли.

Про початок відновлювальних робіт повідомив 26 січня засновник парку Олександр Фельдман.

«Розпочалися відновлювальні роботи у парку, повним ходом триває розмінування, вивіз сміття, всього, що залишилося від розбитих вольєрів, розбитих навчальних, медичних закладів — все вивозимо. Практично на 80% зруйновані споруди будуть вивезені. Ми намагаємося до кінця березня підготуватися вже до капітального будівництва», — розповів він.

Наслідки обстрілу екопарку, березень 2022 року. Фото: Facebook/«Фельдман Екопарк»

Нині в парку працюють архітектори, триває закупівля будматеріалів і підготовка до сезону. Співробітникам допомагають волонтери.

«Ми впевнені в нашій перемозі. Ми не будемо очікувати кінця війни, починаємо працювати», — зазначив засновник парку.

За словами Фельдмана, до парку вже почали потроху повертати тварин, яких минулоріч евакуювали через обстріли.

«Частину копитних тварин вже перевезли. Думаю, за лютий-березень наших тварин почнемо збирати з усієї України, з усіх місць, де люди їх виручали, утримували — де вони були, скажімо так, у гостях. Хочемо повернути їх усіх додому. Дуже за ними скучили», — сказав він.


Російські війська обстрілювали екопарк ще з першого дня вторгнення, 24 лютого. Рятуючи звірів, загинули шестеро працівників та волонтерів.

Частина тварин загинула, частині — знайшли прихисток: у харківському зоопарку, у Полтаві, Одесі тощо. Деяких Олександр Фельдман забрав додому. 

На початку квітня засновник парку заявляв про критичну ситуацію з евакуацією великих тварин, передусім хижих, але незабаром їх теж почали вивозити. За місяць в екопарку повідомили, що евакуювали майже усіх з 5 тис. тварин.

Слухайте також: «Поночко, відпусти снаряд»: як рятували харківський екопарк