Web Analytics

У Харкові запустили тролейбусний маршрут від центру до Жихора

Новий тролейбусний маршрут відкрили у Харкові 7 грудня. Він пролягатиме від вулиці Університетської до вулиці Кутаїської в ​​селищі Жихор.

Новому маршруту надали №49, повідомляють у пресслужбі Харківської міськради. Кілька днів від вулиці Університетської до вулиці Кутаїської у тестовому режимі курсуватиме один тролейбус, а потім на маршрут пустять п’ять-шість з інтервалом руху 15-20 хвилин.

На маршруті працюватимуть нові тролейбуси з автономним ходом. Частину маршруту вони проходимуть за допомогою контактної мережі, а частину — близько 20 км — на батареях.

Фото: ity.kharkov.ua

Довжина нових тролейбусів — 12 метрів, вони можуть перевозити до 100 пасажирів. У салоні є кондиціонери, система опалення, зарядні пристрої під USB-роз'єми і валідатори для оплати за системою E-ticket.

Також передбачені умови для людей з інвалідністю: низька підлога, пандус, система нахилу корпуса у правий бік.

Запустити маршрут до селища Жихора на околиці Харкова просили місцеві мешканці.

«Запустити звичайний тролейбус в селище досить складно, тому що для цього потрібно було б прокласти контактну мережу. Тому ми вирішили використовувати тролейбуси з автономним ходом», — розповів перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

Загалом для Харкова планують придбати близько 50 таких тролейбусів, вони вийдуть на нові маршрути — до селища П’ятихатки та мікрорайону «Горизонт».

Тролейбуси з автономним ходом виробництва компанії «Богдан» місто отримує за лізинговою схемою. Перші з них з жовтня вже курсують у напрямку Північної Салтовки, від станції метро «Героїв Праці» до мікрорайону «Північна-5».