Web Analytics

У Харкові відкрили координаційний офіс ООН

У Харкові працюватиме офіс Управління ООН з координації гуманітарних справ. Він працюватиме як з гуманітарними та волонтерськими організаціями, так і напряму з жителями регіону.

Про відкриття офісу повідомили 21 грудня у Харківській обладміністрації.

Наразі на Харківщині є декілька напрямків співпраці з ООН: охорона здоров’я, освіта, допомога дітям, малозабезпеченим сім’ям, а також людям, які постраждали від обстрілів або втратили житло.

Представники ООН працюють з органами влади, українськими та міжнародними гуманітарними організаціями, місцевими волонтерськими ініціативами. Відкриття офісу допоможе координувати цю роботу.

«Відкриття офісу дуже важливе для нас, адже до цього ми комунікували здебільшого онлайн», — зазначив голова Східноукраїнського офісу Управління ООН з координації гуманітарних справ Едмор Тондлана.

На Харківщині працюють й інші агентства ООН: Міжнародна організація з міграції, Всесвітня організація охорони здоров’я, Управляння верховного комісара у справах біженців, Всесвітня продовольча програма, ЮНІСЕФ. Вони надають допомогу в таких сферах:

  • психосоціальна підтримка;
  • техніко-матеріальна допомога;
  • економічна підтримка;
  • захист (консультування та адвокація);
  • альтернативні джерела енергії (генератори та котли);
  • надання будівельних матеріалів;
  • забезпечення твердим паливом;
  • забезпечення медикаментами;
  • забезпечення продуктами тощо.

«Я сподіваюся, що відкриття офісу в Харкові сприятиме ефективнішому розв'язанню гуманітарних питань в регіоні. Я відкрита для співпраці у будь-який час. Будемо й надалі допомагати населенню», — зазначила спеціалістка з гуманітарних справ ООН Мака Хазалія.

Фото: kharkivoda.gov.ua

До повномасштабної війни такі офіси були лише у Києві та на Донеччині, повідомляє «Суспільне».

«Перед тим, як надавати фінансову допомогу, ми проводимо оцінку за різними критеріями. Наприклад, якщо в районі, де проживають ці люди, не працює ринок, немає крамниць, які працюють, нема де витрачати ці гроші, то зазвичай вони отримують допомогу якимись продовольчими та непродовольчими товарами», — зазначив Едмор Тондлана.

Нині представництво ООН у Харкові надає допомогу понад 160 волонтерським організаціям. Звертатися до офісу напряму можуть і жителі регіону. 

«Офіс відкритий для будь-кого і ми вислухаємо його потреби. Якщо потрібно, ми перенаправимо до необхідної організації», — каже представник ООН.


На Харківщині з жовтня приймали заявки на грошову допомогу від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців — 2220 грн на одну людину щомісяця упродовж трьох місяців. У середині грудня прийом тимчасово призупинили: потрібен час, щоб обробити всі звернення.