Web Analytics

Теракт біля Палацу спорту в Харкові: родичі загиблих судитимуться з Кабміном

Близькі Данила Дідика, Ігоря Толмачова і Вадима Рибальченка, які загинули внаслідок теракту біля харківського Палацу спорту у 2015 році, позиваються до суду проти органів влади.

Про звернення родичів загиблих повідомив у Facebook адвокат Олег Головков.

Він нагадав, що два роки тому засуджених у справі про теракт віддали бойовикам під час звільнення утримуваних осіб. 

«Два роки я та  сім'ї загиблих у теракті намагались врегулювати ситуацію без суду. Два роки ігнору, відписок та пустих обіцянок. Сьогодні потерпілі в теракті звернулися з позовом до держави», — заявив адвокат.

Два роки тому, я пояснював, чому "обмін" Харківських терористів є злочином. Але Путін взяв великого лідера сучасності ...

Опубликовано Олегом Головковым Четверг, 23 декабря 2021 г.

У коментарі «Суспільному» Олег Головков наголосив, що для позову є декілька підстав.

«По-перше, порушення державою обов'язку щодо захисту життя — сам факт вчинення теракту свідчить про те, що держава неналежним чином виконувала свої обов'язки. По-друге, суд тривав протягом п'яти років, родини ходили до суду, після чого держава відпустила засуджених з порушенням чинного законодавства, практично діями посадовців було скоєно злочин. По-третє, держава повністю відмовилася від виконання своїх обов'язків щодо відшкодування шкоди потерпілим», — перелічив він.

Головков додав, що протягом двох років родичі загиблих зверталися до Офісу президента та особисто до Володимира Зеленського, до Офісу генерального прокурора, Ради нацбезпеки та оборони, але «все закінчилося нічим».

Тепер близькі Данила Дідика, Ігоря Толмачова і Вадима Рибальченка позиватимуться до Кабінету міністрів і Державної казначейської служби. Наполягатимуть на відшкодуванні по 5 млн грн кожній з родин.

Справу розглядатиме Фрунзенський райсуд Харкова.


22 лютого 2015 року, під час ходи на честь річниці перемоги Євромайдану, вибухнула схована на узбіччі протипіхотна міна. Внаслідок вибуху загинули троє учасників ходи — Данило Дідік, Микола Мельничук та Ігор Толмачов, а також міліціонер Вадим Рибальченко.

Фрунзенський райсуд Харкова визнав винними у теракті трьох харків'ян — Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова. 28 грудня 2019 року суд призначив їм довічне ув'язнення, але звільнив з-під варти в рамках обміну утримуваними особами.

Фото на головній: Харківська обладміністрація