Web Analytics

Синєгубов прокоментував справу НАБУ про можливе розкрадання на «гуманітарці»

Начальник ОВА Олег Синєгубов заявляє, що умови договору на закупівлю продукції не порушувалися, чи були зловживання, з’ясують правоохоронці.

Заяву НАБУ він прокоментував 14 лютого у пресцентрі «Накипіло». 

«Поясню. Перше. Акцент — це те, що продукція за цим договором у повному об’ємі та в терміни, які передбачені цим договором. Це було все зроблено в 2022 році. І ця продукція надійшла до населення. Друге питання. Ми з правоохоронними органами співпрацюємо весь рік. Надавали документацію, було кілька вилучень документації, були обшуки, інші слідчі дії, допити. Все необхідне ми надавали, тому що ми перші зацікавлені, щоб встановити істину у цій справі. Третій акцент: якщо хтось по цьому договору, по якому все було фактично поставлено, намагався десь щось вкрасти чи зловживати своїм службовим становищем, то він має понести за це персональну відповідальність», — сказав начальник ОВА. 

Джерело фото: Олег Синєгубов/Telegram

Він ще раз повторив, що умови договору були виконані, і додав, що державі збитків не завдано. 

«Далі вже нехай правоохоронці встановлять об’єктивну істину», — сказав він. 

Синєгубов пояснив, чому саме Вікторія Белявцева відповідала за закупівлю.

«Це був лютий, березень 2022 року, і в рамках постанови Кабміну, за якою проводилися закупівлі, ми мали визначити відповідальну особу від адміністрації, хто буде займатися цим напрямком. Було вирішено покласти ці обов’язки на керівника апарату», — розповів начальник ОВА. 

Кандидат на посаду керівника апарату вже є, щодо нього мають направити матеріали на спецперевірку. 

13 лютого Національне антикорупційне бюро України повідомило, що керівниця апарату Харківської ОВА та троє працівників приватної компанії підозрюються у заволодінні 15,2 млн грн під час закупівлі продуктів для гуманітарних потреб у 2022 році.  

За даними слідства, посадовиця підробила документи про нібито отримання 235 тонн продукції, а після того, як НАБУ почало розслідування, «замаскувала невидачу продуктів населенню фактом їх відповідального зберігання». Згодом продукцію поставили та фактично відшкодували завдану шкоду. 

Джерело фото: Харківська ОВА

Вікторію Белявцеву звільнили за угодою сторін 13 лютого на підставі її заяви, поданої 5 лютого. 

Вона очолювала апарат Харківської обладміністрації з листопада 2021 року. Детективи НАБУ приходили з обшуками до підрозділів Харківської ОВА у квітні 2023.  

Чільне фото: Олег Синєгубов/Telegram

Блок новин за темою