Web Analytics

Керівниця апарату Харківської ОВА стала підозрюваною у справі про заволодіння 15,2 млн грн на «гуманітарці»

Керівниця апарату Харківської обласної військової адміністрації Вікторія Белявцева та троє працівників приватної компанії підозрюються у заволодінні 15,2 млн грн під час закупівлі продуктів для гуманітарних потреб. 

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України. 

За версією слідства, у березні 2022 року керівниця апарату Харківської ОВА та директорка приватного товариства уклали тристоронній договір між Харківською ОВА, АТ «Укрзалізниця» та ТОВ на постачання продуктів для роздачі населенню в прифронтових областях та на деокупованих територіях.

«Надалі посадовиця Харківської ОВА у змові зі службовими особами ТОВ підробила документи про нібито отримання 235 тонн продукції від постачальника, що стало підставою для перерахування на його рахунки «Укрзалізницею» понад 15 млн грн. Втім, оплачену продукцію так і не поставили», — йдеться у повідомленні НАБУ.

Фото: НАБУ

Після того, як НАБУ почало розслідування, посадовиця ОВА «замаскувала невидачу продуктів населенню фактом їх відповідального зберігання».

«Врешті-решт продукцію ОВА поставили та фактично відшкодували завдану шкоду», — стверджують у НАБУ.

Серед підозрюваних за статтями «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» (ч. 5 ст. 191) та «Службове підроблення» (ч. 1 ст. 366) Кримінального кодексу України — керівниця апарату Харківської ОВА; директорка ТОВ та її заступник; директор регіонального управління ТОВ. 

Реакція Харківської ОВА

У Харківській ОВА підтвердили, що у березні 2022 року укладали договір на постачання продуктів, проте зазначили, що аудит підтвердив повну поставку товару у 2022 році. 

«Важливо зазначити, що за вказаним договором продукція була поставлена в повному обсязі та в межах дії договору, та передана за призначенням населенню Харківщини. Факт повної поставки та виконання умов договору підтверджують висновки державного аудиту за 2022 рік», — йдеться у дописі. 

В ОВА додають, що сприяли слідству. «Разом з тим, якщо під час досудового слідства та в суді буде доведено факт злочинних дій або намірів будь-якої посадової особи, то ця особа персонально має понести законне покарання», — вказано у коментарі Харківської ОВА. 


Апарат Харківської обладміністрації з листопада 2021 року очолює Вікторія Белявцева. Детективи НАБУ приходили з обшуками до підрозділів Харківської ОВА у квітні 2023. 

Блок новин за темою