Web Analytics

У Харкові повалено пам’ятник Жукову

В день з’їзду політичної партії «Довіряй ділам», яку очолюють Харківський міський голова Геннадій Кернес и мер Одеси Геннадій Труханов, сталися сутички.

Сьогодні до початку з’їзду біля Палацу спорту зібралися противники проведення заходу — представники громадських організацій, партії «Національний корпус», обласної Спілки ветеранів АТО з прапорами України і плакатами з фото загиблих на сході України. Вони влаштували своєрідний «коридор ганьби» для учасників з’їзду, вимагали, щоб ті йшли по розлитій червоній фарбі і фотографіям Труханова і Кернеса.

Близько 13.30 частина противників з’їзду рушила до пам’ятника маршалу Георгію Жукову, що стоїть неподалік Палацу спорту. Вони спробували звалити монумент, проте на заваді їм став спецпідрозділ поліції. Правоохоронці намагалися відігнати протестуючих, але потім відійшли.

Відео Національного корпусу/YouTube

Фото: Павло Пахоменко


Врешті противникам з’їзду вдалося за допомогою тросу звалити бронзове погруддя Жукова, встановлене на гранітному постаменті. Вони ламали погруддя і частково відбили з граніту прізвище маршала.

На постаменті встановили прапор України, після чого розійшлися.

Виступаючи під час з’їзду, мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що пам’ятник відновлять за рахунок фонду партії «Відродження». До такого рішення дійшли під час розмови з лідером депутатської групи «Відродження» Віталієм Хомутинніком (він представляє у Верховній Раді округ №171, на території якого стояв монумент).

«Я порадився з Хомутинніком, і він казав, що за рахунок фонду «Відродження» відновить пам’ятник найближчим часом», — заявив Кернес.

Учасники з’їзду відреагували на його слова аплодисментами.

Пізніше на питання, чи вкладатиметься у відновлення мер Харкова особисто, Кернес сказав: «Так».

Подробиці читайте у текстовій трансляції «МедіаПорта».

8 травня на сайті Харківської міської ради зареєстрували петицію щодо повернення проспекту Петра Григоренка імені Георгія Жукова. Геннадій Кернес публічно виступив на її підтримку. Петиція набрала необхідні 5000 голосів приблизно за добу.

14 травня міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища розглянула звернення і рекомендувала винести ініціативу на розгляд сесії міської ради.

В Українському інституті національної пам'яті стверджують, що перейменування проспекту Григоренка в проспект Жукова суперечитиме закону «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». У міськраді посилаються на на закон «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» та зазначають, що «треба поважати» й інші закони стосовно цього питання.

Геннадій Кернес обіцяв, що ім'я Григоренка буде увічнено на іншій вулиці. Коментуючи винесення «питання Жукова» на сесію, мер заявив: «Як я вчиню, підпишу чи накладу вето на це питання, я буду думати і дивитися».

Противники повернення проспекту імені Жукова 19 травня провели біля пам'ятника маршалу акцію «Прощання з м’ясником».

Читайте також: Григоренко vs Жуков: баталії на мапі Харкова

Читайте MediaPort у Telegram