Web Analytics

Польща обіцяє Україні танки, Литва — ППО: підсумки зустрічі президентів

Президент Володимир Зеленський 11 січня зустрівся у Львові з президентами країн-партнерок: Польщі — Анджеєм Дудою і Литви — Гітанасом Наусєдою. Глави держав пообіцяли посилити військову підтримку України у війні з РФ.

Після зустрічі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його держава нещодавно ухвалила рішення передати Україні танки Leopard. 

«Їх буде надано в межах коаліції, бо ви знаєте, що необхідно отримати певні офіційні згоди. Але спочатку нам потрібно побудувати міжнародну коаліцію, і ми ухвалили рішення про формування цієї міжнародної коаліції», — зазначив Дуда.

За словами Дуди, йдеться про «роту танків», точну кількість він не назвав. Але висловив сподівання, що невдовзі й інші країни нададуть Україні новітню техніку.

Президент пояснив: ідея в тому, аби ціла низка держав зробила свій внесок для створення великого танкового підрозділу.

«Рота — це невелика, я б навіть сказав, символічна, одиниця. А якщо таких рот буде більше, то буде створена бригадна бойова група або ще більша військова частина, яка буде мати насправді велике військове значення в обороні України — ось чого ми хочемо досягти», — цитує Анджея Дуду «Польське радіо».

Анджей Дуда. Фото: president.gov.ua

Президент Литви Гітанас Наусєда заявив, що його країна готова передати Україні системи протиповітряної оборони та зенітні установки.

«Ми хочемо, щоб ця війна закінчилася якнайшвидше перемогою України... Ми робимо все можливе, щоб надавати підтримку Україні, зокрема, у військовій сфері. Сьогодні я привіз хороші новини. Ми передаємо системи ППО та зенітні установки, які мають допомогти вам у боротьбі», — наводить слова Наусєди «Інтерфакс-Україна».

Наусєда торкнувся й питання безпекових гарантій для України від НАТО. На його думку, альянс міг би надати їх вже на найближчому саміті.

«Сьогодні ми маємо визнати, що війна триває, і територіальна цілісність України порушується. Спершу необхідно відновити територіальну цілісність України. Втім, членство України в НАТО не може бути викреслене з порядку денного. Ми маємо погодити алгоритми та формули, які будемо використовувати для того, щоб рухатися далі в цьому аспекті», — сказав глава литовської держави.

Гітінас Наусєда. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив, що після рішення Польщі передати танки сподівається на подібне спільне рішення й інших країн-партнерів.

«Справді, є дуже позитивні сигнали й дуже позитивні рішення. Ми очікуємо об’єднаного рішення. Одна держава «Леопардами» нам не зможе допомогти, тому що ми боремося з тисячами танків Російської Федерації. Наші люди вже показали, що вони міцніші навіть за російські танки. Але мені здається, що нашим партнерам треба берегти наших людей, бо це скарб і потенціал перемоги в цій війні, а не шкодувати ту чи іншу кількість танків для передачі нашій державі. Думаю, що так і станеться», — зазначив Зеленський.

Він додав, що Україна також сподівається на подальшу підтримку щодо євроінтеграції та чекає від НАТО «на щось більше, ніж просто відкриті двері».

Зустріч трьох президентів. Фото: president.gov.ua


Наприкінці грудня США пообіцяли надати України системи ППО Patriot. Згодом таке ж рішення ухвалила і Німеччина.

Читайте також: «Це потужний знак». Міністерка закордонних справ Німеччини відвідала Харків