Web Analytics

Паралімпійські чемпіонки продають медалі, щоб допомогти ХНУ

Харківські спортсменки Марина Литовченко та Людмила Ляшенко вирішили виставити на продаж свої медалі, здобуті на Паралімпіадах, щоб підтримати Харківський національний університет імені Каразіна.

Про ініціативу спортсменок розповіли 10 квітня у пресслужбі Каразінського університету.

«Усі ми знаємо, що нашому університету доводиться дуже нелегко у цій війні.  Але Каразінський живе, працює. Для цього університету слід лікувати отримані рани. Без допомоги своїх випускників і всіх, кому він дорогий, це неможливо», — зазначили у виші.

Випускниця та співробітниця соціологічного факультету Марина Литовченко виставляє на благодійний аукціон золоту медаль з настільного тенісу Паралімпіади 2020 року.

Біатлоністка та лижниця Людмила Ляшенко продає дві паралімпійські медалі 2018 року — бронзову та золоту.

Аукціон триватиме до 30 квітня. Стартова ціна кожної медалі — 10 тис. доларів.

Благодійний аукціон на підтримку Каразінського університету Усі ми знаємо, що нашому університету доводиться дуже...

Опубликовано V.N. Karazin Kharkiv National University Воскресенье, 10 апреля 2022 г.

Марина Литовченко — чемпіонка з настільного тенісу Паралімпіади в Токіо 2020 року, бронзова призерка Паралімпіади у Ріо-де-Жанейро 2016 року, чемпіонка світу 2018 року, триразова бронзова призерка чемпіонату Європи (у 2015, 2017, 2019 роках) та багаторазова чемпіонка України.

«Моє життя — це спорт. Моє життя— це боротьба. І при цьому у такому ритмі дуже важлива підтримка тих, хто поряд. Вже багато років поряд зі мною університет. Саме тому я вирішила допомогти своєму Каразінському університету у ці важкі часи, коли багато його будівель зруйновано, коли студенти та викладачі потребують щоденної допомоги», — прокоментувала спортмсенка свою ініціативу на сторінці у Facebook

Щодо «золота» паралімпіади в Токіо вона додала: «Особливо символічним є те, що у напівфіналі та фіналі я з рахунком 3:0 обіграла двох представниць Росії!»

Фото: Facebook/Марина Литовченко

Людмила Ляшенко — чемпіонка Паралімпіади у Пхьончхані 2018 року в лижній змішаній естафеті, триразова бронзова призерка з біатлону, десятикратна чемпіонка світу. У 2022 році на Паралімпіаді в Пекіні виборола повний комплект нагород у біатлоні на різних дистанціях.

«Моя близька подруга Марина Литовченко виставила на продаж свою Паралімпійську медаль, щоб отримані кошти були перераховані на допомогу її університету — студентам та співробітникам. Я вирішила доєднатися до цієї благодійної акції, адже неодноразово я була у стінах цього величного університету з більш ніж 200-річною історією. Ми неодноразово з соціологічним факультетом та Мариною організовували інклюзивні заходи, які демонстрували, що людяність та взаємна підтримка - це такі важливі складові життя у цьому університеті», — розповіла Ляшенко.

Щодо двох своїх нагород вона додала: «Це ті медалі, що далися мені неймовірно важко, але я хочу поділитися часткою себе — це як символ своєї безмежної підтримки!»

Фото: Facebook/Людмила Ляшенко


Російські військові неодноразово обстрілювали будівлі Каразинського університету. Як розповідала 1 квітня ректорка вишу Тетяна Кагановська, найбільше постраждали корпуси економічного факультету та Каразінської школи бізнесу, фізико-технічного факультету, інституту держуправління, спортивний комплекс, два гуртожитки.

Також потребує суттєвого ремонту Музей природи, сховище старовинних та рідких книг бібліотеки.