Web Analytics

«Оплата за рашистів»: жителі Харківщини отримують платіжки часів окупації

Жителі деокупованих територій Харківщини отримують квитанції за комунальні послуги, які використовували російські окупанти. Подекуди за газ, світло й воду служби нарахували по кілька тисяч гривень. Житель Ізюма Леонід Щибря отримав платіжки на суму понад 7 тис. грн — стільки «спалили» окупанти, поки жили у його захопленій хаті. Внаслідок російської агресії Леонід із дружиною дістав поранень, відсидів у катівні, його садиба частково пошкоджена, тож коли отримав рахунок, неприємно здивувався: каже, краще б віддав гроші на допомогу ЗСУ.

73-річний Леонід Щибря — краєзнавець, пише книжки про історію Ізюмщини. Під час окупації в його будинку оселилися російські солдатиБудинок Щибрі вцілів. Зруйновані лише туалет і гараж, де окупанти складали викрадені у місцевих речі. Коли росіяни тікали з Ізюма, гараж підпалили — все  згоріло разом із автівкою та награбованимБіля будинку загарбники смажили шашлик, розпалювали вогнище меблямиЗа парканом досі лежить згорілий російський танк: ствол, кажуть місцеві, вже відрізали та здали на металобрухт.Щибря з дружиною кілька разів намагалися виїхати з Ізюма, але так і не змогли прорватисяОбидва дістали поранень, краєзнавець п’ять днів просидів у катівніПопри окупацію, комунальники надіслали квитанції: за газ Щибря винен понад 4 тис. грн, за світло — більш як 2,5 тис.Лише за один місяць росіяни «напалили» 1252 кВ електрики, газ теж не економили. «Якщо тут 40 чоловік купалися! Колонка газова, кожному треба. Вони й купалися — ванна, душ, все ж є», — каже Леонід ЩибряІзюмчанин обурюється: «10 тисяч віддати ЗСУ — не було б шкода! А платити — за тих, хто мене кинув у темницю, у підвал, хто мене бив, обікрав, та ще й заплатити за їхні послуги? Це поза моїм розумінням! Це знущання просто наді мною! Як це так?!»Юристи кажуть: якщо територія була тимчасово окупованою, або власнику послуги не надавалися, то відсутні й необхідність і обов‘язок споживача за них сплачувати

Доповнено. Уряд визнав: українці, яким несправедливо виставляли рахунки, не повинні їх сплачувати. Проте за газ Леонід Щибря вже розплатився — приписав на квитанції «оплата за рашистів». Каже, хоче пустити до будинку переселенку, яка втратила житло, а їй потрібен газ.

Читайте також: На Харківщині не стягуватимуть комунальні борги з переселенців — ОВА