Web Analytics

На Харківщині не стягуватимуть комунальні борги з переселенців — ОВА

Кабінет міністрів заборонив стягувати з переселенців заборгованість за житлово-комунальні послуги, утворену після 24 лютого 2022 року.

Про рішення уряду повідомив голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов, назвавши його «дуже важливим для багатьох мешканців Харківщини» — з огляду на кількість переселенців у регіоні.

«Щоб не стягувалася заборгованість, споживачі мають надати постачальнику послуг документи, що підтверджують їх відсутність у будинку», — зазначив посадовець.

Як розповіли у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, заборона поширюється на території, де ведуться бойові дії або які опинилися під російською окупацією — відповідно до складеного міністерством переліку.

Серед документів, які можна надати постачальнику комунальних послуг або управителю багатоквартирного будинку, щоб підтвердити свою відсутність — такі:

  • довідка внутрішньо переміщеної особи;
  • документ про тимчасовий прихисток в іноземній державі;
  • документи з роботи, щодо лікування, навчання, проходження військової служби.

«Йдеться про людей, які були змушені покинути свої домівки й евакуювалися у більш безпечні регіони», — уточнюють у Мінреінтеграції.


За даними ОВА, загалом на обліку в управліннях соціального захисту Харківщини — близько 478 тис. переселенців. Після початку повномасштабного вторгнення по довідки ВПО звернулися 406 тис.

Фото на головній (ілюстративне): Telegram/Ірина Верещук