Web Analytics

Нацвідбір на Євробачення-2024: як alyona alyona і Jerry Heil прокоментували перемогу

Національний відбір на міжнародний пісенний конкурс Євробачення виграв дует alyona alyona та Jerry Heil. Співачки представлять Україну у шведському Мальме на початку травня.

Про це повідомляють організатори Нацвідбору на Євробачення-2024.

Фінал відбору проходив 3 лютого. Через рекордну активність глядачів у застосунку «Дія» стався збій, тож голосування продовжили й оголосили результати наступного дня. Загалом, за даними організаторів, у «Дії» проголосували 1 167 185 українців.

Перемогли alyona alyona і Jerry Heil з піснею «Teresa & Maria», які отримали 21 бал — 10 від журі та 11 від глядачів.

На другому місці — гурт Ziferblat, який отримав найбільший бал від журі — 11 та 8 від глядачів, загалом — 19.

Підсумки голосування

Переможниці розповіли, що об’єднали сили заради популяризації української музики у світі.

«Ми вирішили, що це має бути щось світле, піднесене. Можливо, про Діву Марію. Про якийсь символ, що означає любов, об’єднання навколо любові. І воно само собою далі почало розгортатися. Це ж не пісня про Матір Терезу, не біографічна композиція. Образ Матері Терези використовується як символ добра та безкорисності», — прокоментувала Jerry Heil.

Співачка зазначила, що часто чує про українську музику, ніби вона звучить «дуже по-східноєвропейськи».

«Мені хочеться, щоб наша музика щільно увійшла в інтернаціональні плейлисти, щоб вона лунала з колонок людей по всьому світу. Бо це єдиний інструмент, м’яка сила, яка зможе людей щоденно закохувати в українську культуру і повертати їх до думок про Україну. Не з точки зору співчуття, а бажання споживати наш культурний продукт, бо він класний», — сказала вона.

Реперка alyona alyona додала, що під час створення пісні «Teresa & Maria» для виконавиць «було якось логічно — поєднувати любов з добром».

«Ми й поєднали символ народження із символом продовження життя. Перш за все, дуже сильно хочеться об’єднати аудиторії. У нас є європейська аудиторія, ми її здобули в Європі за перший рік повномасштабного вторгнення. Є українська аудиторія. Плюс є що сказати. Хочеться підтримати українських жінок, на плечі яких з початку повномасштабного вторгнення впало дуже багато», — заявила вона.

Чільне фото: скріншот трансляції виступу alyona alyona та Jerry Heil

68-й пісенний конкурс Євробачення, участь у якому візьмуть представники 37 країн, у травні 2024 року прийматиме шведське місто Мальме. Півфінали заплановані на 7 та 9 травня. Гранд-фінал — на 11 травня.


Торік Україну представляв гурт Tvorchi, який за підсумками голосування національних журі та глядачів посів шосте місце.

Блок новин за темою