Web Analytics

На Харківщині вже з'явився штам коронавірусу «Омікрон» — обладміністрація

У Харківській області підтвердили циркуляцію штаму коронавірусу «Омікрон». Захворюваність продовжує зростати.

Про появу в регіоні нового штаму розповів під час наради 17 січня директор Департаменту охорони здоров'я Харківської обладміністрації Максим Хаустов.

За його словами, наприкінці минулого тижня до Києва направили 30 лабораторних зразків. Вже є результати: приблизно у 40% з них виявили «Омікрон».

«Тому прошу до уваги, що починає зростати захворюваність. Обов'язково, перше — це вакцинація, друге — дотримання маскового режиму, особливо в закладах, де скупчується багато людей», — наголосив директор департаменту.

Наразі в регіоні є 4860 ліжок для пацієнтів з COVID, зайняті 25% (з киснем — 3178, зайняті 19,4%).  У стаціонарах лікуються 1144 хворі, з підозрою — 202.

Під час брифінгу 14 січня Хаустов прогнозував, що імовірний початок нового спалаху захворюваності на Харківщині очікується приблизно за місяць.

«Зараз ми бачимо, що в Європі, у світі йде спалах захворюваності. У деяких країнах він стрімко наростає», — казав посадовець.

За даними Харківського центру контролю та профілактики хвороб, минулої доби, 16 січня, в регіоні підтвердили 647 випадків COVID. Найбільше — у Харкові (401) і Чугуївському районі (89). Одужали 120 людей, померли — восьмеро.

Загалом було вже 249,4 тис. випадків. Подолали недугу 233,9 тис. людей, померли — 6485.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, за добу в Україні підтвердили 5072 випадки коронавірусної хвороби.  Найбільше — у Львівській, Харківській областях та Києві.

Одужали 2520 людей, померли — 78.

Загалом зафіксували вже понад 3,7 млн випадків. Одужали 3,5 млн хворих, померли — 98,3 тис.


У Національній академії наук заявили про початок нової хвилі COVID-19 в Україні. Очікують, що її пік припаде на лютий.

У Харкові та області вже готують лікарні, посадовці наполягають на тому, щоб пришвидшити вакцинацію.

Фото на головній: Харківська обладміністрація