Web Analytics
У Харківській ОДА хочуть пришвидшити вакцинацію до нової хвилі COVID | MediaPort

Нову хвилю коронавірусної хвороби очікують вже у січні — лютому. У МОЗ кажуть, що її масштаб залежатиме від того, скільки людей встигнуть імунізуватися.

Про необхідність пришвидшити вакцинацію заявив 10 січня голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

«По всіх громадах, по всіх райдержадміністраціях нам потрібно пришвидшувати темпи вакцинації. У лютому ми очікуємо можливу наступну хвилю коронавірусу. Ми маємо бути до цього готовими», — сказав він під час апаратної наради.

Синєгубов окремо зупинився на щепленні медиків.

«Ми маємо зробити все для того, щоб досягти принаймні 99% вакцинації саме медичних працівників. Для мене не зрозуміло, коли лікарі, які мають бути прикладом для всіх, умовно кажучи… А ми не можемо організувати їхню вакцинацію», — зазначив він.

Голова ХОДА також нагадав, що із 17 січня відсторонятимуть від роботи нещеплених освітян, працівників райдержадміністрацій і органів місцевого самоврядування.

Фото: kharkivoda.gov.ua
Фото: kharkivoda.gov.ua

Як уточнив директор Департаменту охорони здоров’я ХОДА Максим Хаустов, серед медпрацівників вакциновані першою дозою понад 41 тис. (80%), обома — 34 тис. (66%).

Серед освітян — відповідно 86,7 тис. (97%) та 81,8 тис. (92%).



На 11 січня загалом в регіоні першою дозою щепили майже 1,2 млн людей, другою — 968 тис., звітують у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб

Додаткову отримали 366, бустерну — 787.

За даними Міністерства охорони здоров’я, загалом в Україні першу дозу отримали 14,8 млн людей, обидві — 14 млн. Додатковою щепили 6,6 тис., бустерною — 28 тис.

Понад 14 млн українців отримали базовий курс щеплення від COVID-19. За добу 10 січня в Україні: ◾ зафіксовано 5 429…

Опубликовано Міністерство охорони здоров’я України Понедельник, 10 января 2022 г.



Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін вважає, що новий спалах COVID-19 можливий вже наприкінці січня та може тривати кілька місяців.

«За нашими прогнозами, черговий сплеск буде, починаючи з кінця січня. У цей час буде більше «Омікрону». Пік припаде на лютий з поступовим спаданням аж до квітня. Тривалість і розмах нової хвилі буде залежати від ефективності протиепідеміологічних заходів і від кількості людей, які отримають повний курс щеплення або бустерну дозу», — сказав він.

Водночас не очікується, що хвиля коронавірусу у 2022 році буде сильніша за попередні.