Web Analytics

У Харкові втретє повернули проспект Жукова: як голосували депутати

Харківська міськрада втретє перейменувала проспект Григоренка на проспект Маршала Жукова.

Рішення щодо перейменування проспекту Григоренка ухвалили під час сесії Харківської міськради 24 лютого.

«За» проголосували 57 депутатів, «проти» — 16, ще шестеро утрималися, четверо не голосували.

Серед тих, хто підтримав рішення, 33 депутати фракції «Блок Кернеса — Успішний Харків», 15 — від «Опозиційної платформи — За життя», семеро — від «Партії Шарія» і двоє — від «Слуги народу».

«Вшанувати історичну пам'ять Жукова Георгія Костянтиновича як особи, діяльність якої пов'язана з опором та вигнанням нацистських окупантів з України шляхом відновлення назви об'єкта топоніміки в місті Харкові», — так обґрунтовується пропозиція щодо перейменування у проєкті рішення.

Також вказано, що міськрада звертається до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням затвердити Єдиний національний реєстр пам'яток Другої світової війни.


Харківська міськрада на чолі з міським головою Геннадієм Кернесом двічі перейменовувала проспект Григоренка на проспект Жукова. Двічі громадськість та низка політичних сил оскаржувала це рішення. 15 лютого Другий апеляційний адміністративний суд Харкова відхилив скаргу мерії, рішення окружного адміністративного суду про протиправність перейменування проспекту Григоренка на Жукова набуло чинності. 

Зберегти топоніми з іменем Жукова у Харкові хоче секретар міськради Ігор Терехов. Зокрема, він не підтримав пропозицію громадської організації «Світанок» щодо перейменування школи №127, яка носить ім'я маршала Георгія Жукова.

В Українському інституті національної пам'яті вважають, що топоніму з іменем Жукова «не місце на мапі України». Як зазначила очільниця регіонального відділу УІНП Марія Тахтаулова, чергові спроби перейменування також будуть успішно оскаржені в судах.