Web Analytics

Харківська міськрада хоче знов затвердити тарифи на проїзд в електротранспорті

У муніципальній газеті оприлюднені нові проекти рішення виконкому про встановлення тарифів на проїзд в метро, трамваях і тролейбусах. Протягом місяця міськрада приймає до них зауваження та пропозиції. 

Проекти рішень щодо тарифів на проїзд в електротранспорті за останні два тижні публікувалися міськрадою в газеті «Харківські ізвєстія» двічі: 4 та 9 квітня. 

В офіційному додатку до газети від 9 квітня зауважується, що опубліковані 4 квітня документи втратили чинність «у зв’язку з коригуванням».

Виконавчий комітет Харківської міської ради пропонує затвердити тарифи на проїзд у розмірі 8,00 грн для метро та 6,00 грн для трамваїв та тролейбусів. 

Зауваження та пропозиції до проектів рішень виконавчого комітету Харківської міської ради приймаються в письмовому вигляді протягом одного місяця з дня його опублікування за адресою: м. Харків — 61003, пл. Конституції, 7, кімн. 61 (тел. 731-51-44). 

Такі самі тарифи, на рівні 8,00 грн у метро та 6,00 грн у трамваях та тролейбусах, виконавчий комітет Харківської міської ради встановив рішенням виконкому від 6 лютого

15 лютого рішення виконкому оскаржила в суді громадська організація «Харківський антикорупційний центр». Її представники направили до суду заяви про забезпечення позовів, які 19 лютого Харківський окружний адміністративний суд задовольнив, призупинивши дію підвищених тарифів до рішення по суті.

Незважаючи на ухвали суду і відкрите прокуратурою кримінальне провадження за фактом невиконання судового рішення, увесь цей час в електротранспорті фактично лишаються чинними підвищені тарифи. Чиновники Харківської міської ради переконували, що керуються рішенням виконавчого комітету про підвищення тарифів у новій редакції

«Харківський антикорупційний центр» вважає це рішення нікчемним. Позиція міськради протилежна.

Рішень по суті суд ще не виніс. Засідання за позовом щодо тарифу в метро призначене на 11 квітня, щодо трамваїв та тролейбусів — 15 квітня. 

На думку представника «Харківського антикорупційного центру» Ігоря Черняка, публікуючи нові проекти рішення, міськрада визнає, що діяла незаконно і передбачає програш у суді. «Антикорупціонери» запропонували міській владі варіант примирення за умов: відновлення дії старих тарифів (5,00 грн в метро, 4,00 грн в трамваях та тролейбусах) та введення підвищених з відстрочкою на два місяці. За підрахунками «антикорупціонерів», з моменту призупинення дії підвищених тарифів харків'яни «переплатили» за проїзд 170 млн грн. 

На питання кореспондента «МедіаПорта», чому виконавчий комітет міськради має намір затвердити нове рішення щодо тарифів, речник Харківської міської ради Юрій Сидоренко припустив: «Ймовірно, ті (попередні) будуть скасовуватися». Коментуючи, чи в такому разі визнає міськрада, що діяла незаконно, Сидоренко сказав: «Якби це було так, ми б у суді не відстоювали свою позицію».