Прокуратура порушила справу через невиконання рішень суду міськрадою щодо тарифів
Кримінальне провадження відкрито за статтею ч. 2 ст. 382 Кримінального кодексу України — «Умисне невиконання судового рішення службовими особами».
Про це сьогодні заявили у прес-службі прокуратури Харківської області.
Йдеться про рішення Харківського окружного адміністративного суду від 19 лютого за позовом «Харківського антикорупційного центру» щодо призупинення рішення виконавчого комітету міськради про підвищення тарифів на проїзд у метро, трамваях і тролейбусах.
«Згідно з ним, на час розгляду скарги по суті дія нових тарифів, введених з 7 лютого 2019 року, призупинена. Тобто вартість проїзду має бути такою, яка була до введення нових тарифів. Проте службові особи Харківської міської ради не виконали рішення суду. Станом на ранок 20 лютого тарифи в громадському транспорті не були приведені до відповідності», — заявили в прокуратурі.
Санкція ч. 2 ст. 382 Кримінального кодексу України — штраф до 17 тисяч гривень або позбавлення волі до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.
Громадська організація «Харківський антикорупційний центр», яка оскаржує в суді вішення виконкому Харківської міськради про підвищення тарифів, сьогодні оприлюднила фотокопії рішень суду.
Зокрема, у рішенні щодо тарифів на метрополітен йдеться: «Заяву громадської організації «Харківський антикорупційний центр» — задовольнити. Зупинити дію оскаржуваного нормативно-правового акту Харківської міської ради Харківської області від 06 лютого 2019 року №73 «про встановлення тарифу на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном» до набрання законної сили рішення у цій адміністративній справі».
«Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом», — зазначається в тексті ухвали.
У рішенні щодо тарифів на проїзд у трамваях і тролейбусах суд також ухвалив зупинити дію відповідного рішення виконкому до ухвалення судом рішення по суті у справі.
«Ухвала суду підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження», — йдеться в документі.
«Це означає, що проїзд у метрополітені має сьогодні коштувати 5 гривень, а у трамваї/тролейбусі — 4 гривні», — заявляють в громадській організації.
У міськраді заявили, що рішення є політичним, а його виконання у короткі терміни технічно неможливе.
Читайте MediaPort у Telegram