Web Analytics
Суд призупинив дію нових тарифів у електротранспорті Харкова | MediaPort

Харківський окружний адміністративний суд задовольнив заяви ГО «Харківський антикорупційний центр» і призупинив дію рішень виконкому, яким 6 лютого підвищили тарифи у трамваях, тролейбусах до 6 гривень та до 8 гривень у метро.

Першу заяву про забезпечення основного позову суд задовольнив близько 17.00. Другу — за півтори години. В обох випадках судді (Олена Шляхова, Андрій Зінченко) оголосили резолютивну частину ухвал.

В копії однієї з ухвал, опублікованій на сторінці позивача — депутата міськради та співзасновника Ігоря Черняка — сказано:

«…Заяву громадської організації «Харківський антикорупційний центр» про забезпечення адміністративного позову задовольнити. Зупинити дію оскаржуваного нормативно-правового акту — рішення виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області від 06 лютого 2019 року №73 «Про встановлення тарифу на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном» до набрання законної сили рішення у цій адміністративній справі. Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом».

Представники ГО кажуть, що рішення вже набуло чинності, і діючими тарифами станом на зараз є 4 грн для наземного електротранспорту і 5 грн — для метро.

Жодної офіційної заяви від Харківської міськради досі не було. У телефонному коментарі UA: Українське радіо Харків Харківський міський голова Геннадій Кернес сказав:

«Ми ще не читали рішення суду, у нас немає рішення суду! Є тільки резолютивна частина, ми не розуміємо мотивувальної частини, чому, за що і на що вона посилається, ухвалюючи таке рішення».

Він також дав зрозуміти, що все одно діятимуть підвищені тарифи.

На питання, чи означає вказане в ухвалі, що рішення виконкому про підвищення тарифів призупинене відсьогодні, представник юрдепартаменту міськради Костянтин Прокоп’єв не відповів, так само посилаючись на відсутність мотивувальної частини ухвали. Коли він її отримає, говорити відмовився.

За словами Кернеса, на ознайомлення «потрібно день-два», після чого міськрада надасть офіційний коментар.

«Є таке поняття — зловживання правом, — коментує у свою чергу представник «Харківського антикорупціного центру» Дмитро Булах. — Згідно рішення суду, харків’яни можуть їздити за старими тарифами хоч зараз. У зв’язку з коментарем Геннадія Кернеса ЗМІ, можливо, завтра ми занесемо ухвали суду в канцелярію міськради, щоб там могли з ними ознайомитися. Якщо не будуть виконувати рішення суду, будемо наполягати на порушенні кримінальної справи за те, що міська влада отримує неправомірну вигоду і не виконує рішення суду».

«МедіаПорт» звернувся за коментарем до юриста.

«У нашому випадку йдеться про такий процесуальний документ як забезпечення позову. Справа по суті ще не розглянута і рішення щодо законності чи незаконності підвищення тарифів не прийнято. Суд за заявою позивача допустив забезпечення позову. Ст. 156 Кодексу передбачає, що таке рішення суду набирає чинності з моменту прийняття незалежно від оскарження такого рішення. Крім того, текст такого рішення суду «невідкладно» відправляється всім учасникам справи. З досвіда розгляду справ, можу сказати: якщо представник міської ради був присутній при оголошенні тексту ухвали суду про забезпечення позову, то зміст такого рішення вже доведено до відома міської ради. Міська рада може оскаржити рішення суду про забезпечення протягом 15 днів з моменту оголошення рішення суду. Якщо представник міськради сьогодні був присутній під час оголошення рішення суду, то 15 днів починаються з сьогоднішнього числа. Рішення суду може бути виконане добровільно, а в разі відмови — через виконавчу службу», — пояснив Роман Чумак.

Сьогоднішні засідання в Харківському окружному адмінсуді супроводжувалися акцією протесту, організованою Об’єднаною профспілкою працівників метро. Біля будівлі на площі Свободи зібралися кількасот людей, в акції задіяли чотири тролейбуси. За словами речника метрополітену Олексія Бітнера, до акції її учасники долучилися у позаробочий час. На протест транспортники принесли заздалегідь підготовлені плакати (зокрема — «ХАЦики! Прекратите давить на суд!»), а один з них у коментарі UA: Харків не зміг чітко пояснити, де їх взяв і навіщо прийшов.