Web Analytics
Двох зниклих працівників харківського екопарку знайшли вбитими | MediaPort

У харківському екопарку знайшли тіла двох співробітників, які зникли безвісти на початку березня. Їх вбили та сховали у підсобному приміщенні.

Загибель працівників підтвердили військові, повідомив 19 квітня директор екопарку Віталій Ільченко.

«Ми до останнього думали, що вони кудись поїхали, не могли допустити думки, що вони загинули. Але вчора нам повідомили, опізнали. Ці хлопці були розстріляні зі зброї, сховані у приміщенні туалету, забарикадовані», — розповів він.

За його словами, обидва працівники на початку війни залишилися в екопарку, під обстрілами годували тварин.

«7 березня, коли ми вчергове приїхали годувати тварин, їх там вже не було. Почали шукати, думали, вони кудись поїхали. До вчора ми не мали про них жодної інформації, їх шукали рідні, були заяви до правоохоронних органів», — згадує Ільченко.

У повідомленні на сторінці екопарку у Facebook мовиться: «Наших хлопців розстріляли вороги».

Відтак, з початку війни загинули вже п’ятеро співробітників. 



Наразі з екопарку, який з перших днів війни перебуває під обстрілами російських військових, продовжують вивозити тварин. 20 квітня евакуюють вовків, напередодні у безпечне місце вивезли гієн.

«До списку наших вихованців, які тепер у безпеці, приєдналися гієни. Крок за кроком ми просуваємося до нашої мети — вивезти з території, що регулярно піддається обстрілам, всіх тварин», — кажуть у парку.




Екопарк, розташований у Дергачівському районі Харківщини, опинився під обстрілами ще 24 лютого, в перший день російського вторгнення. Частина тварин загинула під час обстрілів: олені, кенгуру, бізони та інші. Частині — знайшли прихисток. У харківському зоопарку прийняли мавп, деяких копитних, птахів тощо. У полтавському екопарку — тапирів, дикобразів, ігуан. Деяких тварин засновник парку Олександр Фельдман забрав додому. 

5 квітня Фельдман заявив про критичну ситуацію в екопарку, звідки на той момент не могли вивезти великих тварин, передусім хижих. На заклик про допомогу відгукнулися у багатьох містах України та зарубіжжя. Хижаків почали вивозити. Білих левів прихистили в Одесі, ягуарів — у Полтаві.