Web Analytics
«Де десятки камер?»: захисту не вдалося визволити з-під варти обвинуваченого у побиттях в метро | MediaPort

Ленінський районний суд Харкова залишив під вартою старшого сержанта Романа Золотарьова, затриманого за обвинуваченням у перевищенні влади під час роботи у відділі поліції в метро.

Термін тримання під вартою Золотарьову подовжили ще на 60 діб до 17 січня, повідомив кореспондент «МедіаПорта» із зали суду.

Таким чином суд задовольнив клопотання прокурора Андрія Круглякова, який вказував на тяжкість злочину, можливість переховування обвинуваченого від суду, впливати на свідків тощо. Окремо прокурор наголошував на суспільному резонансі справи. 

«Вчинення Золотарьовим кримінального правопорушення набуло суспільного резонансу. Враховуючи те, що через тяжкість вчинення Золотарьовим злочину, його знаходження на свободі може викликати таку реакцію суспільства і соціальні наслідки, які роблять виправданими тимчасове тримання Золотарьова під  вартою, тобто, враховуючи наявність суспільного інтересу, який переважає над принципом поваги до особистої свободи, керуючись вимогами та положеннями Кримінального процесуального кодексу прошу: продовжити Золотарьову Роману Геннадійовичу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у державній установі «Харківський слідчий ізолятор» на 60 діб», — сказав Кругляков. 

Захист заперечував.

Захисник Золотарьова Дмитро Ципліцький заявив про необґрунтованість ризиків. Він просив змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт. 

«Все обґрунтування клопотання побудоване на тому, що є якийсь суспільний інтерес…  Де десятки камер? Де громадські активісти? Мітингарі? В чому полягає цей суспільний інтерес?» — питав Ципліцький, наголошуючи, що КПК не містить ризику у вигляді суспільного інтересу. 

На його думку, підхід суду до розгляду клопотань щодо запобіжного заходу є формальним і не виключає, що згодом звертатиметься до Європейського суду з прав людини.

На підтримку колишнього колеги у суді виступив обвинувачений Дмитро Агафонов

«Прокуратура постійно ставила наголос на тому, що він може усіляко перешкоджати, знищувати будь-які докази у відділі поліції метрополітену. Але він вже більше року там на працює. Він немає туди жодного доступу. Усім прекрасно відомо про його хворобу, про хворобу батьків, про дитину, яка народилася, і кожні 60 днів він тільки й думає, як би побачити свою дитину», — заявив Агафонов.

П’ятьох працівників поліції, які працювали на станції «Південний вокзал», затримали рік тому. Прокуратура оприлюднила відео з фрагментами побиття пасажирів підземки. 

Справу почали слухати у вересні. Поки триває підготовче засідання. 

Чотирьох з обвинувачених — Олега Рассоху, Володимира Бондаренка, Олександра Ільченка, Романа Золотарьова — звинувачують за статтями «Крадіжка» (ч. 5 ст. 185), «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 368), «Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу» (ч. 1 ст. 28 ч. 2 ст. 365).

Агафонову інкримінуються «Перевищення влади або службових повноважень…» (ч. 1 ст. 28 ч. 2 ст. 365) та «Службове підроблення» (ч. 1 ст. 366 УК).

Під вартою з п’ятьох обвинувачених перебуває тільки Золотарьов. 

Слухайте також: Чому мовчать поліцейські, обвинувачені в побиттях в метро. Подкаст