Web Analytics

«Це зроблено без консультацій»: Кернес висловився проти карантину

Харківський міський голова Геннадій Кернес вважає введення карантину необґрунтованим рішенням. 

Заява Кернеса оприлюднена на сайті міськради і в його Telegram-каналі

«Здоровий глузд говорить про те, що Кабінет Міністрів, який прийняв рішення про загальнонаціональний карантин, питання закриття шкіл і садків повинен був передати на розгляд місцевої влади, які краще знайомі з епідобстановкою, ніж столиця. У четвер ми уважно вивчили Постанова Кабінету Міністрів про карантин. На жаль, з точки зору українського законодавства, вона не залишила нам люфту для прийняття рішення в інтересах харків'ян, не залишило нам ні найменшої можливості не закривати школи і дитячі садки. Я як міський голова проти таких заходів. Це зроблено центральною владою без будь-яких консультацій з органами місцевого самоврядування. Ситуація з карантином говорить ще і про те, що Україні просто необхідна справжня, а не фейкова, децентралізація, і я вважаю, що це питання перед Верховною Радою повинна поставити Асоціація міст України», — заявив Геннадій Кернес.

Він закликав не панікувати і запевнив, що лікувальні заклади міста «повністю повністю підготовлені до можливого прийому городян з підозрою на коронавірус». 

UPD Розпорядження міського голови щодо організації виконання на території міста Харкова постанови Кабінету міністрів оприлюднено на сайті міськради. Його підписав секретар міськради Олександр Новак. 

 

Уряд постановив запровадити карантин по всій Україні з 12 березня. У Харкові 12 березня учні пішли на навчання. В МОЗ і обладміністрації попередили, що невиконання рішення тягне за собою кримінальну відповідальність. Поліція порушила справу за ч. 1 ст. 325 Кримінального Кодексу — «Порушення правил і норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням». 

Читайте також: У Харкові після доби невизначеності оголосили карантин