Web Analytics

Жительці Куп’янщини, яка стала «директоркою» школи під час окупації, оголосили підозру 

50-річна жінка пішла на співпрацю з окупаційними військами та повідомила колективу про впровадження стандартів освіти рф, отримала російські підручники та планувала навчальний процес.

Про це повідомила Харківська обласна прокуратура

За даними слідства, у серпні 2022 року 50-річна жінка очолила «Лесностенковский лицей» Военно-гражданской администрации Купянского района Харьковской области» — заклад освіти, створений на матеріально-технічній базі українського ліцею.

Фото: Харківська обласна прокуратура

«Директорка» повідомила колективу про впровадження стандартів освіти рф і зібрала списки вчителів, готових працювати на таких умовах. Також підозрювана отримала підручники російського видавництва з різних навчальних предметів, за якими в подальшому планувала навчати учнів. Крім того, колаборантка вирішувала питання  щодо призначення відповідальних осіб за проведення урочистих заходів, зокрема свята Першого дзвоника, а також проведення медичного обстеження працівників, виявлення пошкоджень будівлі ліцею, виділення транспорту для підвезення дітей до навчального закладу тощо», — розповіли у прокуратурі.

Жінці оголосили підозру за фактом колабораційної діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України). Їй обрали запобіжний захід — тримання під вартою.


Читайте також: «Пишаюся тим, що не відступила»: директорка ліцею з Лісної Стінки на Куп'янщині Лариса Фесенко провела у полоні окупантів 45 діб

Блок новин за темою

Новини за темою