Web Analytics
Журналісти вимагають від Авакова і Луценка належного розслідування побиття оператора | MediaPort

Харківські медійники оприлюднили відкритий лист-звернення щодо побиття оператора служби телевізійних новин «Вісті» Вадима Макарюка на території торговельного центру «Барабашово» 7 травня. 

Ініціатори звернення наголошують, що причиною побиття стала професійна діяльність Вадима Макарюка.

«На нього напали, коли він виконував редакційне завдання — знімав конфлікт між підприємцями і адміністрацією ТЦ «Барабашово», в який втрутився «Національний корпус». Нападники не лише побили оператора, а й розтрощили камеру і забрали картку, на яку він знімав відео», — йдеться у тексті.

Автори звернення звертають увагу на те, що це був не перший випадок перешкоджання журналістській діяльності на Харківщині. 

«Майже 9 років залишається нерозкритим вбивство головного редактора газети «Новий стиль» Василя Кліментьєва. У справі щодо нападу і побиття у лютому 2014 року під Академією внутрішніх військ знімальної групи «Вікна-новини» телеканалу СТБ у складі Марії Малєвської і Олександра Бринзи досі немає жодного обвинувального вироку», — йдеться у зверненні.

Напад на Вадима Макарюка, вважають автори відкритого листа, є «прямим наслідком неефективності правоохоронної і судової системи у всіх наведених вище випадках».

Колега Вадима Макарюка Анна Черненко зачитує звернення під час прес-конференції. Фото: кадр онлайн-трансляції «Накипіло LIVE»
Колега Вадима Макарюка Анна Черненко зачитує звернення під час прес-конференції. Фото: кадр онлайн-трансляції «Накипіло LIVE»

Журналісти вимагають від Національної поліції і прокуратури забезпечити ефективне і професійне розслідування цієї справи, притягнути до відповідальності замовників і виконавців нападу.

Від голови Національної поліції Сергія Князєва, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і генерального прокурора Юрія Луценко також вимагають забезпечити публічні звіти їхніх підлеглих про хід і результати розслідування.

Усіх учасників конфлікту закликають допомогти слідству знайти всіх винних у побитті оператора.

Жорстокі напади на працівників медіа засудила Моніторингова місія ООН з прав людини

«Ми закликаємо правоохоронні органи до вчасного та ефективного розслідування. Безкарність за насильство є неприйнятною», — йдеться у заяві місії. 

Всіх, хто був свідком нападу, має фото- і відеоматеріали з місця подій, просять звернутися до поліції за телефоном 102 або (057) 705 96 82 або через колегу Вадима Макарюка Анну Черненко.

Внаслідок сутичок на ринку «Барабашово» 7 червня постраждало, за первісною інформацією, дев’ятеро людей. Найтяжчі травми отримав телеоператор Вадим Макарюк. Він досі в реанімації у тяжкому стані. Лікарі діагностували геморагічний інсульт, що стався внаслідок крововиливу у мозок після побиття.

Напад на Макарюка поліція розслідує за трьома статтями: за ч. 2 ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста), ч. 1. ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ч. 2 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України. Також відкриті провадження за ч. 1 ст. 293 ККУ — групове порушення громадського порядку, та ст. 125 ККУ — умисне легке тілесне ушкодження.

Читайте також: Нападників на телеоператора у Харкові було більше двох — Сергій Чиж

Читайте MediaPort у Telegram