Web Analytics
Запобіжний захід Порошенку: ДБР незадоволене рішенням суду | MediaPort

Печерський райсуд Києва 19 січня обрав запобіжний захід п’ятому президенту України Петру Порошенко, підозрюваному у державній зраді за так званою «вугільною справою». Політика відпустили під особисте зобов’язання.

Засідання розпочалося 17 січня, але оголошення судового рішення перенесли на 19-те. Біля будівлі Печерського райсуду Києва, як і в перший день, проходив мітинг прихильників Петра Порошенка.

Учасники акції вийшли з національними прапорами та партійною символікою, плакатами «Країні потрібен Порох», «Руки геть від Порошенка», «Ні — політичним репресіям!», «Біжи, Вова, біжи» тощо.

Мітингарі вимагали припинити політичні переслідування в Україні й «не повертати державу в часи Януковича», розповіли у пресслужбі партії «Європейська солідарність», очолюваної експрезидентом. Також заявляли, що Україна — європейська держава, і вони будуть захищати її від будь-яких спроб здійснити вибіркове правосуддя.

Фото: eurosolidarity.org
Фото: eurosolidarity.org

Під час мітингу виникла сутичка з правоохоронцями. Організатори акції встановили намети, щоб роздавати гарячий чай, але поліція намагалася відтіснити звідти протестувальників.

Народна депутатка від «ЄС» Ірина Геращенко заявила, що такі дії нагадують дії «Беркуту» під час Майдану та звинуватила силовиків у провокаціях.

«Люди просто грілися чаєм в наметах. На них напала «реформована» беркутня. Чим це відрізняється від 2013 року?» — написала вона у Facebook.

Люди просто грілися чаєм в наметах. На них напала «реформована» беркутня . Чим це відрізняється від 2013 року? Завдяки злагодженим діям депутатів Європейська Солідарність і ГО Брати по зброї / Brothers in arms, вдалося зупинити цю провокацію влади. Яскрава демонстрація неадекватності, переляканості і нерозумності влади.

Опубликовано Iryna Gerashchenko Среда, 19 января 2022 г.



У Головному управлінні Нацполіції Києва повідомили, що внаслідок сутички зазнав травм правоохоронець. Про пошкодження також заявив один з мітингарів.

«Внаслідок штовханини, яка відбулася у результаті невиконання вимог правоохоронців, постраждав один поліцейський. Також із повідомленням про отримання тілесних ушкоджень звернувся один учасник акції», — мовиться у повідомленні.

Поліція закликала учасників акції дотримуватися заявленого мирного формату проведення акції і також попросила «не влаштовувати провокації».

Правоохоронці посилили заходи безпеки біля Печерського районного суду столиці За порядком стежать поліцейські спільно…

Опубликовано Поліція Києва Среда, 19 января 2022 г.



Під час судового засідання суддя Олексій Соколов оголосив обраний запобіжний захід: особисте зобов’язання.

«Відмовити в задоволенні клопотання… Взяти під особисті зобов’язання», — сказав суддя.

Порошенко також має прибувати за кожним викликом слідчого, здати закордонний паспорт, не залишати Київ і Київську область без дозволу слідчого, прокурора або суду тощо.

Суд не задовольнив клопотання прокуратури, яка наполягала на арешті з альтернативою застави в 1 млрд грн.

Фото: Facebook/Ірина Геращенко
Фото: Facebook/Ірина Геращенко

Після засідання суду Петро Порошенко закликав представників влади «діяти відповідально» в умовах загострення відносин з Росією.

«Зараз ми маємо діяти відповідально, щоб рятувати Україну, як ми це зробили у 2014-му. Ми закликаємо безвідповідальну «зелену владу» до загальнонаціонального консенсусу. Ще раз наголошую, Зеленський для мене — опонент. Ворог для мене — Путін, як і для всієї нашої команди», — сказав експрезидент.

Він подякував представникам інших партій і парламентських фракцій, які підтримали «ЄС».

«Ми спільно закликаємо до негайного об’єднання демократичних опозиційних сил для відсічі російської агресії. Нічого важливішого бути не може!» — заявив політик.




У Державному бюро розслідувань, яке веде «вугільну справу», заявили, що не виключають подання апеляції на рішення суду.

«Вважаємо, що рішення суду щодо обрання запобіжного заходу п’ятому Президенту України є таким, що не забезпечить належної поведінки підозрюваного Петра Порошенка, а тому у сторони обвинувачення є всі підстави для його апеляційного оскарження», — мовиться у заяві ДБР.






Наприкінці грудня Петру Порошенку оголосили підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій. Йдеться про кримінальне провадження щодо постачання вугілля з окупованих районів Донбасу у 2014-2015 роках. У ДБР вважають, що під час виконання повноважень президента Порошенко «поставив Україну в енергетичну залежність» від Росії та підконтрольних їй ватажків псевдореспублік. За версією слідства, це допомогло Росії та «Л/ДНР» у підривній діяльності проти України, «а відтак є однією з форм державної зради».

В очолюваній Порошенком партії «Європейська солідарність» назвали кримінальну справу політично вмотивованою. Експрезидент всі звинувачення відкидає. За його словами, такі дії з боку влади зумовлені падінням рейтингу чинного глави держави Володимира Зеленського і «неможливістю нічого запропонувати суспільству».

Прізвище п’ятого президента у різних статусах фігурувало приблизно у 20 кримінальних справах, відкритих після переходу влади до команди Зеленського. Провадження стосувалися ймовірних порушень під час поїздки на Мальдиви, можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу серед кандидатів у Вищу раду правосуддя тощо.

Фото на головній: Facebook/Петро Порошенко