Web Analytics

Залужний назвав напрямки основних зусиль ЗСУ в 2024 році

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у статті для CNN описав своє бачення щодо напрямків основних зусиль української армії у 2024 році.

Це створення системи забезпечення Сил оборони високотехнологічними засобами, впровадження нової філософії підготовки та ведення воєнних дій з урахуванням обмежень і опанування у найкоротші терміни нових спроможностей до ведення бойових дій.

«Саме спроба скористатися здобутками прогресу у сфері розвитку новітніх технологій дозволить виграти науково-, технічно-, технологічно-тактичний бій та призведе не лише до безумовної Перемоги, а й до економії і збереження ресурсів як Україною, так і нашими партнерами. Необхідність суттєво збільшити спроможності безпілотних систем та інших новітніх технологічних систем, позитивно впливати на перебіг бойових дій, спонукає як наслідок до пошуку нових форм і способів застосування, які, в свою чергу, безумовно вплинуть і на структуру як Збройних Сил, так й інших складових сил оборони України», — вважає Залужний.

Фото: facebook.com/vzaluzhnyi

За його оцінкою, створення системи технологічного переозброєння може тривати до п'яти місяців.

«Зазначений термін обумовлений необхідністю створення відповідних організаційних структур та їхнього комплектування, підготовки персоналу, ресурсного забезпечення, створення необхідної інфраструктури, логістики та розроблення доктринальної бази», — вказує головнокомандувач.

Він також перерахував низку факторів, які впливають на пошук нових форм застосування Сил оборони. Серед них: нестабільна політична ситуація навколо України, що призводить до скорочення військової підтримки; висока ймовірність провокування росією низки конфліктів і відволікання основних партнерів від підтримки України; виснаженість у партнерів запасів ракет та боєприпасів до артилерії та ППО; недостатня ефективність санкційної політики; суттєва перевага у мобілізаційному людському ресурсі у противника та неспроможність державних інституцій в Україні покращити стан комплектування Сил оборони без застосування непопулярних заходів.

Переклад статті повністю опублікований на сайті Збройних сил України. 

Читайте також: Залужний — про мобілізацію та плани агресора

Блок новин за темою