Web Analytics

За два місяці російського наступу на півночі Харківщини ЗСУ знищили 2,9 тис. окупантів

До травневого наступу росіяни ретельно готувалися, проривали кордон та оборону злагоджені, добре озброєні та вмотивовані окупанти, які розраховували на швидке захоплення територій.

Про це на брифінгу 10 липня повідомив начальник штабу Оперативно-тактичного угруповання «Харків», полковник Віктор Солімчук.

«В нашому випадку це не активні дії, а повномасштабна наступальна операція, зрозуміло, що ворог не ставив собі за мету просунутися на декілька кілометрів. Найближчим завданням було створення, так званої, буферної зони, яка допомагала б їм контролювати і, відповідно, здійснювати вогневий вплив безпосередньо по Харкову. Вогневий вплив з використанням артилерійських систем, що не є настільки фінансово обтяжливим, як використання авіації», — сказав Солімчук.

За його інформацією, наступ у травні почали злагоджені та вмотивовані підрозділи, які були націлені на своєрідний бліц-криг, штурмові підрозділи мали гарне оснащення та підготовку.

В ОТУ «Харків» рахують, що протягом двох місяців росія втратила вбитими 2,9 тис. військовослужбовців, загальні втрати (з урахуванням безвісти зниклих, поранених) — понад 9 тис. 45 росіян Сили оборони взяли в полон. 

«Пастка для нас — спроба розтягнути фронт, провалилася. Наразі противник сам змушений знімати підрозділи з інших напрямків. Є підтверджена інформація, що багато військових частин вже виведені з нашого напрямку, так як їхні підрозділи понесли доволі значні втрати. Виведені вони з метою перегрупування і відновлення боєздатності», — сказав Солімчук.

За його даними, росіяни перекидали на Харківський напрямок підрозділи зі східного та навіть південного фронтів.

Росіяни втратили більшу частину 138-ї мотострілецької бригади, 83-го, 157-го танкових полків, постійно несе втрати 83-тя десантно-штурмова бригада, що підтверджується і словами полонених, і радіоперехопленнями.

За словами Солімчука, ситуація стабілізована та контрольована, однак піти у контрнаступ українські захисники не можуть — росіяни панують у небі. З 10 травня вони завдали близько 1700 ударів керованими авіабомбами. 

Найважливішими на півночі Харківщини полковник називає три напрямки. 

«Щодо критичних напрямків, які зараз ми розглядаємо як основні та вирішальні для нас, де ми маємо все ж таки забезпечити гарантоване знищення противника. Це Вовчанський, де тривають тяжкі бої як з нашої сторони, так і для росіян. Але ситуація контрольована. Другий напрямок — на Липці, де противник намагається відновити свої наступальні дії. І третій — Стариця», — розповів Солімчук.

Чільне фото (ілюстративне): 117 окрема механізована бригада/Facebook

Блок новин за темою