Web Analytics

З 9 грудня COVID-вакцинація стає обов’язковою для залізничників і листонош

В Україні розширюється перелік професій, для яких вакцинація від коронавірусу є обов’язковою. Для роботи треба отримати принаймні одне щеплення.

Про нові протиепідемічні вимоги розповів на брифінгу міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Він зазначив, що 9 грудня набуває чинності наказ МОЗ щодо розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID є обов'язковою. До нього додали працівників:

  • підприємств, установ та організацій, якими керують центральні органи виконавчої влади;
  • закладів, які надають соціальні послуги (із захисту прав дітей, реабілітації тощо);
  • стратегічних підприємств («Укрпошта», «Укрзалізниця» тощо).

Невакцинованих мають відстороняти. Але, за словами Ляшка, тільки-но працівник отримує принаймні одне щеплення, підстав для відсторонення більше не буде.

«Отримання принаймні першої дози не вважається ухиленням або відмовою від вакцинації. У такому випадку він має бути допущений до роботи», — пояснив він.

У листопаді подібні обмеження запровадили для освітян і посадовців центральних органів виконавчої влади, місцевих держадміністрацій та їхніх підрозділів.

Міністерство охорони здоров’я також дозволить вводити третю дозу вакцини деяким українцям, повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

«Зараз вже ухвалене рішення, і воно найближчим часом буде оприлюднене: це проведення додаткової дози для імунокомпроментованих людей», — розповів він в ефірі телеканалу «1+1».

Бустерні дози в першу чергу призначені для таких пацієнтів:

  • які отримують гормональну терапію;
  • які перенесли трансплантацію;
  • ВІЛ-інфіковані.

«Ми будемо рекомендувати додаткову третю дозу для повноцінно формування імунітету», — наголосив Кузін.

Рекомендувати додаткові щеплення розпочнуть, орієнтовно, не раніше середини січня 2022 року.

Головний санлікар також пояснив, чому МОЗ учетверо скоротило термін дії «жовтих» COVID-сертифікатів. За його словами, повноцінний імунітет формується лише після двох щеплень. Утім, чимало українців не поспішають отримувати другу дозу вакцини.

«Людина, яка має одне щеплення, не отримує необхідного захисту для боротьби з коронавірусною хворобою. Крім того, люди у жовтій зоні не повертаються до пунктів вакцинації, аби отримати другу дозу. Скорочення терміну дії «жовтого» сертифікату покликане заохотити людей зробити друге щеплення для повноцінного захисту», — розповів Ігор Кузін.

Фото: Facebook/https://Ukrmilitarymedic

За даними Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 8 грудня, в Україні зареєстрували 12 376 випадків COVID. Найбільше — в Одеській області та Києві.

Одужали 24 547 хворих. Померли — 465.

Загалом у країні було вже понад 3,5 млн випадків. Одужали більш ніж 3,1 млн людей, померли — 89,9 тис.

За статистикою Харківського центру контролю та профілактики хвороб, за добу в регіоні зафіксували 566 випадків. З них 277 — у Харкові, 74 — в Ізюмському районі.

Одужали 1764 пацієнти, померли — 36.

Від початку епідемії було вже 238,4 тис. випадків. Подолали недугу 213,6 тис. хворих, померли — 5932.

Інфографіка: labcenter.kh.ua


З 6 грудня Харківщина перейшла до жовтої карантинної зони. Наступного дня карантин послабили ще у восьми областях і Києві.