«єВідновлення» в Харкові: у міськраді розповіли, що гальмує надання компенсацій
Власникам зруйнованого під час війни житла радять привести до ладу всі документи, щоб отримати державну компенсацію на ремонт.
Про це розповів в ефірі радіо «Накипіло» 15 червня перший заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради Олексій Богач.
За його даними, зараз під комісійне обстеження за програмою «єВідновлення» підпадають лише об’єкти за 1,1 тис. заявок. У багатьох людей у реєстрах не відображається право власності, немає документів про шлюб, спадок, опікунство тощо. Якщо ж квартира має декілька власників, держава просить визначити одного, хто представлятиме спільні інтереси.
«Необхідно відновити у всіх базах правові документи для зручності спілкування з державою через смартфон», — зазначив Богач.
Будівлі, які були значно пошкоджені під час обстрілів, мають пройти кілька етапів експертних перевірок. Таких у Харкові близько 500: 50-60 планують знести, а решта має пройти комплексні експертизи. Спочатку будинки перевіряють інженери КП «Жилкомсервіс», потім — фахівці, які досліджують зразки бетону, цегли, арматури тощо.
«Інструментальні експертизи проходять за графіком виділення державних коштів на реконструкцію, адже якщо ми зробимо експертизу і пів року нічого не робитимемо, то вона втратить актуальність. Якщо фінансування прийде у 2024 році, то експертиза у 2023 році буде марнотратною. Іноді дешевше звести нову сучасну будівлю, ніж відновлювати стару», — пояснив посадовець.
За словами Олексія Богача, міська рада також працює з Державним агентством відновлення щодо 60 об’єктів. З них 20, серед яких освітні та медичні заклади, — на Північній Салтівці.
Програма «єВідновлення» розрахована на власників житла, що зазнало незначних ушкоджень від обстрілів. Вона передбачає ремонт дахів, заміну вікон та дверей тощо — у квартирах, приватних будинках і кімнатах у гуртожитках. Власники можуть отримати до 200 тис. грн на будівельні матеріали або послуги підрядників, які беруть участь у програмі.
Читайте також: Долю зруйнованого будинку на Ужвій, 82 у Харкові вирішать після знесення першого під’їзду