Web Analytics
Аграрії Харківщини, чиї угіддя заміновані, зможуть не сплачувати податок на землю — ОВА | MediaPort

Набрав сили закон, що передбачає звільнення аграріїв і власників ділянок від сплати податків на заміновані, забруднені, окуповані землі та угіддя, на яких ведуться бойові дії.

Про це розповів заступник голови Харківської обладміністрації Євген Іванов.

«Надано можливість отримання відповідних податкових пільг через рішення органів місцевого самоврядування. Для цього до них мають звернутись платники податків із відповідною заявою, в межах якої вони мають вказати кадастрові номери таких ділянок», — зазначив він.

Ухвалений законопроєкт №7632 створив механізм надання пільг для зруйнованої нерухомості чи такої, що потребує капітального ремонту — на підставі даних Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених повномасштабним вторгненням російських окупантів.

За даними ОВА, на Харківщині потенційно небезпечними або забрудненими мінами або нерозірваними снарядами залишаються близько 572 тис. гектарів сільськогосподарських угідь.

Фото: Харківська ОВА
Фото: Харківська ОВА

Як розповіли у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури, 10 травня також стартувала програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла «єВідновлення».

«Відсьогодні всі громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії РФ і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою «єВідновлення» для отримання державної допомоги для відновлення свого житла. Йдеться, перш за все, про заміну вікон чи дверей, ремонт покрівлі тощо», — коментують у міністерстві.

Скористатися послугою можуть усі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій і підлягає відновленню. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень — наприклад, кімнат у гуртожитку.

Пріоритет надаватиметься:

  • учасникам бойових дій;
  • людям з інвалідністю внаслідок війни;
  • ветеранам війни;
  • членам сімей загиблих військових;
  • мобілізованим;
  • багатодітним родинам;
  • людям з інвалідністю І та II групи;
  • батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
  • опікунам та піклувальникам;
  • прийомним батькам та патронатним вихователям;
  • дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

«Громадяни, які вже відремонтували своє житло, наразі не можуть претендувати на державну допомогу. Ми вже працюємо над механізмом відшкодування, зокрема і через механізм репарацій. Закликаємо зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій Росії», — зазначають у Мінвідновлення.

Інфографіка: Мінвідновлення
Інфографіка: Мінвідновлення

Щоб отримати компенсацію, спершу слід подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо воно ще не було подане. Це можна зробити на порталі чи в застосунку «Дія», а згодом — також через ЦНАП, нотаріусів або управління соціального захисту.

Далі треба відкрити спеціалізований рахунок «єВідновлення» в одному з банків-учасників програми (в банківському застосунку або у відділенні банку). Наразі до програми підключені «Монобанк», «ПриватБанк», «Сенс Банк», «А-Банк» і «ПУМБ», перелік ще поповнюватиметься.

Потім слід подати заяву на компенсацію в «Дії». Після цього спеціальна комісія, створена при органі місцевого самоврядування, розгляне її, проведе огляд пошкодженого майна, внесе дані про нього в реєстр і визначить суму компенсації.

Термін розгляду заяви та ухвалення рішення щодо компенсації не має перевищувати 30 календарних днів від дня її подання. Після цього заявник отримує підтвердження та кошти на картку «єВідновлення».

Гроші можна використати на придбання будівельних матеріалів: вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт.

«Витратити кошти можна буде тільки на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їх продавці подали заявку на участь в програмі через портал «Дія», — попередили у міністерстві.

Використати компенсацію можна буде протягом 1 року з моменту її нарахування.

Інформація щодо «єВідновлення» публікуватиметься на сайті програми, а також на офіційному сайті міністерства та в його соцмережах.

З питаннями також можна звертатися на урядову гарячу лінію 1545, а також до команди підтримки «Дії».

Інфографіка: Мінвідновлення
Інфографіка: Мінвідновлення

За даними обласних військових адміністрацій, від початку російського повномасштабного вторгнення було зруйновано або пошкоджено майже 18,5 тис. багатоповерхових житлових будинків та понад 142 тис. приватних садиб.


У Харківській ОВА очікують, що перший транш компенсації за пошкоджені війною оселі надійде до регіону впродовж двох місяців.