Web Analytics

Євангеліє XVIII століття з Харкова виставили у музеї Стокгольма

Артефакти з 20 музеїв, архівів і приватних колекцій України експонують на міжнародній виставці «Перехрестя: Швеція — Україна крізь 1000 років». 

Виставку в Музеї шведської армії у Стокгольмі відкрили 15 лютого, повідомила керівниця Харківського історичного музею Ольга Сошникова.

Україну представляють артефакти з 20 музеїв, архівів і приватних колекцій. Серед них — Євангеліє Апракос 1707 року з історичного музею. У книзі стерте ім'я гетьмана Івана Мазепи, підданого анафемі за перехід на бік шведського короля Карла XII під час Північної війни.

«Цікава подача експонату: він представлений в закритому вигляді, щоб насолодитися красою окладу, але фото місця, де стерте ім'я гетьмана, промовисто каже про це з переднього фону експозиції», — зазначає Сошникова.

Фото: Ольга Сошникова/FacebookФото: Ольга Сошникова/Facebook

Міжнародна виставка «Перехрестя» проводиться спільно з Національним архівом Швеції та шведськими музеями військової історії. Головний організатор від України — Національний музей історії України у Другій світовій війні.

«Мета — показати тисячолітні історичні та культурні зв'язки між Україною і Швецією, підкреслити артефактами з українських та шведських музеїв і архівів європейське коріння нашої країни», — зазначають організатори.

Проєкт триватиме рік.

Блок новин за темою