Web Analytics

Якщо знесуть, відновимо знов — Кернес про бюст Жукова

Грошей з бюджету міста на відновлення пам'ятника Жукову не витрачали, заявив Харківський міський голова Геннадій Кернес

«Пам'ятник маршалу Перемоги Георгію Жукову відновлений за благодійні внески за допомогою партії «Опозиційний блок». Якщо знов буде повалений нахабно, безцеремонно пам'ятник, я обіцяю, що ми його знов відновимо», — сказав Кернес журналістам сьогодні на брифінгу. 

Скільки коштів довелося витратити, він не уточнив. 

«Це позабюджетне фінансування, яке має своє визначення, маю на увазі, публічності, інформація особистого характеру, тому, я вважаю, що відповідати на неї немає сенсу. До чого тут гроші, коли на кожному святі, коли є День перемоги, ми говоримо про те, що ми шануємо і пам'ятаємо загиблих. От ми шануємо і пам'ятаємо загиблих», — сказав Кернес. 

Роботи проводилися вранці, «тому що робочий день починається зранку», сказав міський голова. 

«І люди, які йдуть на роботу, мають бачити все, що стоїть на місці. Тому це не має значення, вночі це робили, чи зранку. Я думаю, що все зроблено в рамках чинного законодавства», — заявив мер. 

На питання, хто виконував роботи, комунальники чи приватна організація, міський голова не відповів: 

«Ви ставите питання, яке не має ніякого стосунку до сьогоднішньої події. Якщо вас більше цікавить скандал, то це не до мене. Якщо вас цікавить конструктив, то до мене».

Щодо коментарів Українського інституту національної пам'яті про незаконність встановлення бюсту Кернес сказав: «Те, що у цих коментарях існує, не відповідає повністю об'єктивності...» 

Co%20ater.mp3

За словами Кернеса, до суду подано «близько п'яти позовів на тему повернення історичної назви проспекту Маршала Жукова». 

«Я розумію, що якщо ми живемо у цивілізованому суспільстві, то, напевне, суд має приймати якісь рішення, що стосується, стояти бюсту чи не стояти», — сказав Кернес.  

На питання, де тепер державний прапор, встановлений на постаменті після повалення пам'ятника, міський голова сказав: 

«Я думаю, що прапор України знаходиться там, де йому належить... де стоять флагштоки, там і прапор».

Пам'ятник Жукову повалили 2 червня. Сьогодні його повернули на місце.