Як відновлятимуть Харків після війни: плани міськради
Російські військові вже знищили в Харкові близько 2 тис. будівель. У мерії обіцяють відновити місто, до робіт залучать іноземних архітекторів.
Кількість знищених будівель вже сягнула 1937, повідомив під час національного телемарафону 13 квітня Харківський міський голова Ігор Терехов.
«Обстріли не припиняються, постійні бомбардування, і зараз теж продовжують бомбити місто Харків. За цей час російський окупант знищив 1937 об’єктів, з яких 1671 — житлові будинки, 75 шкіл, вдумайтеся у ці цифри!» — цитує мера «Суспільне».
За даними Харківської міськради, найбільших руйнувань зазнали житлові квартали Київського та Московського районів. Загалом від обстрілів у 524 багатоквартирних будинках пошкоджені покрівлі, вибито 4,3 тис. вікон. Наразі комунальники їх ремонтують.
«Ми вже розуміємо: багато районів доведеться відбудовувати заново. Це будуть сучасні будинки, побудовані за найсучаснішими технологіями, з локальними котельнями, із сучасною системою очищення води та водовідведення, із застосуванням новітніх технологій енергозбереження. З паркінгами, які за потреби можна використовувати як бомбосховища», — казав Терехов у відеозверненні до містян.
Раніше він також розповідав про плани з переходу на локальні джерела забезпечення: дахові котельні, свердловини замість централізованого водопроводу тощо — щоб Харків як прикордонне місто був готове до будь-яких надзвичайних ситуацій.
На думку мера, кожен новий мікрорайон, збудований після війни, має відрізнятися від іншого.
«У місті зараз живе понад мільйон людей, які не збираються їхати, бо люблять своє місто. Не можна ставити «коробки». Кожна будівля, кожен мікрорайон має відрізнятися. Але при цьому ми не повинні упустити архітектурні традиції, ми завжди славилися бекетівськими будинками. Нам потрібно подивитися на відновлення міста на багато кроків уперед, на 30 років уперед, щоб створити унікальні споруди, враховуючи наші особливості та ментальність», — сказав посадовець.
У Харкові також планують будувати нові підприємства, створювати індустріальні та IT-парки.
До відбудови обіцяють залучити фахівців з мировим ім’ям. Свою згоду вже дав британський архітектор і дизайнер, володар Імператорської та Прітцкерівської премій Норман Роберт Фостер.
13 квітня через обстріли в регіоні сталося 15 пожеж. У Харкові найсильніші були в Немишлянському районі, де палав склад, та в Московському, де загорілися 16 квартир у дев’ятиповерхівці.
Фото на головній: Харківська міськрада