Web Analytics

Як триває будівництво бомбосховища в Люботині: фото, відео

Укриття, яке зводять біля однієї зі шкіл в Люботині на Харківщині, готове наполовину.

Бомбосховище розраховане на 400 людей, повідомили в Харківській обладміністрації. Зводити його розпочали у жовтні, об’єкт готовий на 60%.

«У 2023 році в захисній споруді були завершені бетонні роботи, також виконана теплоізоляція. Темпи будівництва гарні, плануємо до нового навчального року завершити та підготувати для школярів. Наша мета — створити безпечне середовище у кожному закладі. Окрему увагу приділяємо безбар'єрному простору, зокрема, облаштуємо ліфт для маломобільних груп», — прокоментував голова ОВА Олег Синєгубов.

Фото: Харківська ОВА

Фото: Харківська ОВА

Фото: Харківська ОВА

Фото: Харківська ОВА

Вартість сховища — 72,9 млн грн. Кошти — з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії та обласного бюджету.

«Зараз займаємося внутрішніми оздоблювальними роботами, кладку цегли вже завершили. Також влаштовуємо захисну бетонну стяжку. Далі плануємо гідроізоляційні роботи, благоустрій, утеплення. Серед особливостей те, що глибина закладання споруди — від 4 до 7 м, залежно від рівня ґрунту. Зробили стіни завтовшки 400 мм та посилене армування», — навів подробиці виконавець робіт Владислав Худокормов.

Майстри працюють навіть при мінусових температурах — завдяки трансформаторам для обігріву бетону.

Фото: Харківська ОВА

Фото: Харківська ОВА

Фото: Харківська ОВА

Укриття має цілком вистачити для потреб школи, біля якого його облаштовують. Заклад у травні 2022 року зазнав обстрілу — за словами директорки Світлани Волчкової, було чотири влучання.

«Ми мріємо повернутися до навчання, але розуміємо, що з таким сусідом — це дуже складно. І тому вважаємо, що саме ця захисна споруда є запорукою збереження життя і здоров'я учасників освітнього процесу, адже безпека є першочерговою», — зазначила Волчкова.


У Харкові будують підземну школу, в якій у дві зміни зможуть навчатися близько 900 дітей.

З 1 вересня офлайн-навчання також планують відновити у Лозівський та Близнюківській громадах Харківщини.

Блок новин за темою

Новини за темою