Web Analytics
Як отримати довідку переселенця і грошову допомогу: пояснення Харківської ОВА | MediaPort

Кількість переселенців на Харківщині продовжує зростати: лише минулого тижня стали на облік ще близько 8 тис. людей. В обладміністрації нагадують: ВПО слід отримати довідку по свій статус і подати заяву на грошову допомогу. Водночас просять не зловживати допомогою і попереджають: усі такі випадки фіксуються, гроші треба буде повертати.

Про ситуацію з переселенцями в регіоні розповів директор Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА Юрій Шпарага в інтерв’ю МГ «Об’єктив».

За його даними, на сьогодні в Харківській області зареєстровано близько 232 тис. внутрішньо переміщених осіб, які стали на облік після 24 лютого. Більшість — ті, хто переїхав у межах області.

Лише минулого тижня на облік стало ще близько 8 тис. переселенців. Переважно це мешканці Харківщини, які евакуювалися з окупованих територій.

Шпарага нагадує: переселенцям слід отримати довідку по свій статус і подати заяву на грошову допомогу.

«Для отримання довідки ВПО та грошової допомоги від держави, необхідно звернутися до управління соцзахисту населення, ЦНАПу або старостату за новим місцем перебування. Інший шлях — це зареєструватися через застосунок «Дія». Для дорослих передбачено виплати — 2 тис. грн, для дітей і людей з інвалідністю — 3 тис. грн.  Важливий аспект: треба подати дві заяви: на реєстрацію і на виплату», — зазначив посадовець.

Допомогу від держави отримують й ті, хто переїхав у межах Харкова — наприклад, з Північної Салтівки до більш спокійного району.

Водночас, наголосив Шпарага, якщо людина вирішує повернутися додому, її довідка ВПО має бути скасована.

«Протягом трьох днів ви повинні звернутися до органу, який видав вам довідку про статус ВПО, щодо її скасування. В іншому випадку це буде неправомірна виплата — і, звичайно, вона підлягає поверненню», — попередив він.

Так само слід звернутися до органу соцзахисту, якщо переселенець не повертається додому, але змінює місце проживання. У такому разі треба упродовж 10 днів перереєструватися на новому місці, щоб виплати продовжили.

Юрій Шпарага також закликав не зловживати допомогою для ВПО, оскільки всі випадки неправомірних виплат фіксуються.

«Людина, наприклад, проживаючи в селі, реєструється в райцентрі, потім повертається до свого села і мешкає постійно в своєму будинку, але отримавши статус ВПО. Я просив би цих громадян схаменутися, тому що все це буде виявлено, і треба буде повертати кошти, щоб відшкодувати збитки державі», — застеріг директор департаменту.

Юрій Шпарага. Фото: kharkivoda.gov.ua
Юрій Шпарага. Фото: kharkivoda.gov.ua


Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов називав громади, де розмістили найбільше переселенців: це Валківська, Зміївська та Богодухівська.