Web Analytics

Вторгнення рф в Україну: на війні загинули ще двоє каразінців

Під час боїв з російськими окупантами загинули Михайло Алєксєєнко та Роман Янишев — колишні студенти Харківського національного університету ім. Каразіна.

Випускник соціологічного факультету 2017 року Михайло Алєксєєнко воював у Львівській 125-й окремій бригаді територіальної оборони ЗСУ, розповіли у ХНУ ім. Каразіна. Він загинув у бою під Кремінною на Луганщині.

«Він завжди мав чітку громадянську позицію, був активістом, небайдужою людиною. Як голова Студентської ради студмістечка опікувався добробутом гуртожитків. Усі, хто знав Михайла, згадують його чесною, порядною, гідною людиною», — кажуть у виші.

Алєксєєнко також був волонтером громадської ініціативи «Будуємо Україну разом». У «БУР» згадують, що на початку повномасштабного вторгнення він евакуювався зі Слов'янська до Львова, вже там пішов у ТрО, а згодом — рушив воювати на схід: «Часто ще жартував, що евакуювався з дому, щоб знов туди повернутись».

«Міша був дуже голосним, на все мав коментар. Ніколи не мовчав, здавалося, говорив тисячі слів в секунду. Завжди намагався заповнити тишу, ніби помовчати ми можемо і не поруч, а якщо вже сидимо в одному приміщенні, то треба наговоритись і набутись», — розповіла представниця організації Таня Симкович.

«Він був рушієм позитиву. Де б не знаходився, а змушував посміхатись навіть у найсумнішу і найважчу хвилину. Завжди міг щось порадити, ділився досвідом та часом», — каже «БУРівець» Діма Лаврик.

Політологиня, викладачка ХНУ Юлія Біденко згадує, що Михайло Алєксєєнко «був дуже проукраїнським, захищав права студентів, розвивав неформальну освіту».

«Ще студентом, вивчаючи «Громадянське суспільство», де я просила розробити власні реалістичні соціальні мікропроєкти, Михайло вийшов з найбільш амбітною ідеєю реукраїнізації Донбасу. Звідти він родом, там він і загинув», — зазначила вона.

Підтримати родину можна за реквізитами банківської картки мами Неллі Майковни: 5167 8032 5380 5589.

Михайло Алєксєєнко. Фото: «Будуємо Україну разом»

Ще один вихованець соціологічного факультету ХНУ Роман Янишев загинув під час боїв на Донецькому напрямку.

У Каразінському університеті згадують, що Янишев вступив до вишу у 2012 році, навчався на кафедрі політології соціологічного факультету.

«Він був справжнім студентським активістом. Брав участь у багатьох виставах та концертах, представляв факультет у конкурсах, займав призові місця. Роман був членом Студентської ради університету та розробив у її складі багато різноманітних проєктів», — розповідають в університеті.

Романа Янишева згадують як «дуже талановитого, творчого і самовідданого хлопця, який залишив свій слід у серцях багатьох людей».

«Він віддав своє життя, захищаючи нас, нашу країну, наше майбутнє. Побратими Романа кажуть, що він загинув зі зброєю у руках та ціною свого життя врятував інших», — додали у ХНУ.

Роман Янишев. Фото: ХНУ ім. Каразіна


Президента Володимира Зеленського просять присвоїти звання Героя України харківському розвіднику Івану Щоголеву. Відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів.

Читайте також: «З перших днів маємо втрати», — ректорка ХНУ ім. Каразіна Тетяна Кагановська