Web Analytics

Влада шукає можливості посилити захист неба над Харковом — Зеленський

Системам протиповітряної оборони Patriot, які є у союзників, «зараз місце саме в Україні», вважає президент Володимир Зеленський.

Про це Володимир Зеленський заявив у вечірньому відеозверненні 7 квітня.

Він розповів, що весь день був на зв'язку з військовими та керівниками силових відомств: головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським, головою СБУ Василем Малюком, міністром внутрішніх справ Ігорем Клименком. Обговорювали як ситуацію на передовій, так і російські удари по країні.

«Окрема увага, звісно, Харкову. Ситуація в місті — дуже жорстка, постійний російський терор, тепер ще й фактично щоденно — авіабомбами. Ми шукаємо можливості дати Харкову більше захисту неба. І це завдання як для військових, так і для всіх дипломатів України — для кожного й кожної, хто відповідає за міжнародну комунікацію, хто щоденно має бути в діалозі з партнерами», — сказав глава держави. 

Зеленський зазначив, що наявних в Україні засобів ППО не вистачає — «і це очевидно для всіх наших партнерів». 

«Світ нарешті має почути цей біль, якого російські терористи завдають Харкову, завдають Куп’янську, містам Донеччини, Запоріжжю, Сумщині, багатьом іншим нашим українським громадам… Є системи ППО у світі, які можуть допомогти. Потрібна лише політична воля, щоб ці системи були передані Україні», — заявив президент. 

Він подякував країнам, які вже допомогли із системами ППО, і додав, що активність у виконанні цього завдання — це персональна відповідальність українських дипломатів.

«Зараз «петріотам» місце саме в Україні, щоб згодом не довелось їх застосовувати щонайменше по всьому східному флангу НАТО», — резюмував Володимир Зеленський.


Харків зазнав атаки дронами Shahed у ніч на 7 квітня. Є руйнування, трьом людям надали медичну допомогу.

Вдень російська армія також завдала ракетного і бомбового удару по місту.

Читайте також: Харків'яни допомагають розбирати завали на місці удару «шахеда» 7 квітня: фото

Чільне фото: Офіс президента

Блок новин за темою