Web Analytics

Харків'яни допомагають розбирати завали на місці удару «шахеда» 7 квітня: фото

Жителі Основ'янського району Харкова розбирають завали у приватному секторі, який постраждав від російської атаки дронів Shahed у ніч на 7 квітня. Трьом людям після обстрілу надали медичну допомогу. 

«Боялася, що будинок почне горіти»

Пожежа після російського удару спалахнула на вулиці Машиністів.

Вибух знищив споруди та майно у дворах

Залишки від сараїв та альтанки на одному з подвір'їв, що стоїть впритул до непрацюючої котельні

Будинок 64-річної Валентини Бабкіної — один з щонайменше десяти пошкоджених. Після того, як син у 2022 році став на захист України, вона переїхала до квартири сина, а у будинку жив його друг.  

Валентина Бабкіна нині мешкає за кількасот метрів від дому і одразу після обстрілу прибігла сюди

«Я йому дзвоню, кажу: «Женю, як там?» Він каже: «Я нічого не чую». Щось з ногою. Прийшов сьогодні, кульгає, обличчя побите. Прибігла. Вогонь був сильний, поширювався. Я боялася, що будинок почне горіти. Вибуховою хвилею зачепило і наші будинки, і сусідні. Шифер почав сповзати», — розповідає Валентина. 

У дворі Валентини зруйновано сарай, в будинку обвалилася веранда

Валентина — самотня. Її чоловік помер, старший син загинув в аварії, молодший нині вважається зниклим безвісти і може перебувати у полоні російських окупантів.  

«Чекаємо його вже сім місяців. У мене ж нікого більше немає, тільки він (плаче). Я розклеїлася... Вчора трималася, а сьогодні... Мені так подобається, як вони [волонтери та комунальники] оперативно працюють», — говорить Валентина Бабкіна

Валентині та її сусідам якнайшвидше потрібно полагодити дахи, щоб під час дощів не залило кімнати. 

«Передусім — допомогти з дахом, щоб дощ не намочив. Укріпити стіни. Вони взагалі роз'їхалися. Була веранда, я думаю її знести, вона не потрібна вже. Коли син повернеться, не знаю. Хто мені допоможе тут? У мене рідних ні сестри, ні брата. Я дуже вдячна, що люди прийшли», — говорить Валентина. 

По сусідству мешкає 87-річний Віктор Шаповал. 

Його донька Лариса розповідає, що росія вже обстрілювала цей район два роки тому. Згадує, що у середині квітня 2022 у дитсадку роздавали гуманітарну допомогу, коли стався обстріл — були загиблі. І тоді, і зараз частково пошкодило будинок Шаповалів.  

«Дах у нас обвалився. Матеріали дали, але дах потребує ще ремонту. Сподіваємося, що завтра прийде бригада», — каже Лариса Шаповал

Вибух пошкодив сарай, винесло три рами у будинку. Вибиті вікна закрили дерев'яними плитами. 

Постраждав не тільки приватний сектор. Вибило скло у сусідніх багатоповерхівках, частково у дитсадку

«Волонтерів на всіх не вистачить»

Завали на вулиці Машиністів розбирають комунальники, представники громадської організації «Добробат», сусіди постраждалих по вулиці та інші жителі Основ'янського району. 

Юлія Кислинська мешкає у будинку неподалік епіцентру вибуху. Допомогти жителям приватного сектору прийшла з матір'ю та молодшим братом. 

«Дуже сильно вибухнуло. Хвиля дійшла до нас, усе в домі задрижало, хоча ми живемо за 500 метрів звідси. Ми прийшли десь об 11:00 допомагати розбирати завали. Тут дуже багато роботи. Розбирали шифер, переносили сміття, збирали до купи, виносили сміття з будинку. Ще тут були залишки самого «шахеда», його забрали», — говорить Юлія. 

«Хлопці вночі ще шукали собаку, тут живе бабуся, вона питала, де собачка. Але ніхто їй не каже, щоб вона не переживала. Та купка — це рештки собаки», — показує Юлія.

Вона вважає, що харків'яни мають активніше долучатися до розбору завалів, адже через постійні російські обстріли Харкова останніми днями у комунальників та громадських організацій не вистачає сил. 

«Потрібно розуміти, що на всіх волонтерів не вистачить. Поки ми були тут, чули два прильоти», — каже Юлія. 

Коли стало відомо про удар по центру Харкова, волонтери «Добробату» поїхали на місце нового обстрілу.