Відбудувати «краще, ніж було»: для Циркунів замовили концепцію відновлення
Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Харківській області замовила створення загальної концепції відновлення села Циркуни. Вартість робіт, які мають виконати до кінця 2025 року — майже 84 тис. грн.
Про це повідомив «Харківський антикорупційний центр» із посиланням на документацію «Prozorro».
«Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Харківській області уклала угоду з ТОВ «Інститут розбудови та розвитку» про створення загальної концепції відновлення села Циркуни. Ціна угоди склала 83 660 грн. Концепцію мають створити до кінця 2025 року», — йдеться у повідомленні.
За даними антикорупційного центру, ТОВ «Інститут розбудови та розвитку» заснована у квітні 2023 року. У травні 2023-го фірма отримала кілька підрядів на створення проєктно-кошторисної документації ремонту доріг у Малинівській громаді на Харківщині. У липні того ж року фірмі замовили проєктну документацію ремонту доріг у Куп’янську, згодом аналогічні роботи підрядники виконували у Барвінковому.
З жовтня 2023 року фірма отримує підряди від Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області. Найбільша угода (на суму понад 5 млн грн) — за надання консультацій і проведення технагляду реконструкції мосту на 35+913 км дороги державного значення Т-21-04 Харків — Вовчанськ — контрольно-пропускний пункт «Чугунівка».
У «ХАЦ» зауважили, що минулого року Циркунівська сільська рада замовляла ТОВ «Будівельний холдінг «Мегабуд» розробку дизайну міського середовища. За проведення робіт підрядник отримав 1,5 млн грн.
У липні 2023 року Кабмін спрямував 3,3 млрд грн на експериментальний проєкт комплексного відновлення за принципом «відбудувати краще, ніж було» для зруйнованих росіянами населених пунктів: Бородянка на Київщині; Тростянець на Сумщині; Циркуни на Харківщині; Посад-Покровське на Херсонщині; Ягідне на Чернігівщині.
У вересні 2023 року начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов сказав, що з відбудовою села Циркуни є «організаційні проблеми».
Читайте також: Ділилися борошном і збирали сніг: як після окупації відновлюються Циркуни