Web Analytics
Від російських обстрілів на Харківщині загинули понад 1000 людей — HRW | MediaPort

Правозахисники з міжнародної організації Human Rights Watch наголошують, що армія РФ здійснює протиправні атаки на Харків, використовуючи заборонені касетні боєприпаси. Від обстрілів загинули щонайменше 1019 мирних жителів.

Звіт щодо ситуації на Харківщині Human Rights Watch опублікувала 16 серпня.

«Російські війська здійснювали протиправні атаки на Харків, друге за величиною місто України, внаслідок яких були вбиті та поранені цивільні особи та пошкоджені медичні заклади та будинки. Усі атаки, задокументовані Human Rights Watch, були здійснені в населених пунктах без дотримання принципу розрізнення та з використанням вибухової зброї широкого радіуса дії та широко заборонених касетних боєприпасів, що є явним порушенням міжнародного гуманітарного права або законів війни», — йдеться у звіті.

Під час нещодавніх візитів до Харкова та Дергачів правозахисники задокументували вісім обстрілів, від яких загинули 12 мирних жителів, 26 дістали поранень. Зазнали пошкоджень п’ять лікарень. За висновком HRW, російські війська не вживали запобіжних заходів, необхідних за законами війни, щоб мінімізувати шкоду для цивільного населення. 

«Російські сили завдали ударів по Харкову та прилеглим районам, атакуючи густонаселені житлові квартали із застосуванням невибіркової зброї. У випадках, які ми задокументували, російські війська, як здається, не зважали на життя цивільних осіб і закони війни», — коментує старший дослідник криз і конфліктів Human Rights Watch Белкіс Вілле.

За даними заступника керівника Харківської обласної прокуратури Андрія Кравченка, від російських обстрілів на Харківщині вже загинули щонайменше 1019 мирних жителів, серед яких 52 дитини. Поранені 1947 людей, з них 152 дитини.

Фото: Telegram/Олег Синєгубов
Фото: Telegram/Олег Синєгубов

Проаналізувавши сім російських обстрілів, правозахисники не виявили жодних очевидних військових цілей поблизу атакованих місць.

«Під час однієї атаки, яка завдала шкоди лікарні, поблизу могла бути невелика кількість українських військових, але враховуючи, що медичні заклади за законами війни користуються спеціальним захистом, ця атака все одно була протиправною», — зазначають в організації.

Правозахисники також наводять дані Держслужби з надзвичайних ситуацій: лише з 24 лютого до 7 травня рятувальники зібрали 2700 нерозірваних боєприпасів у Харкові та передмісті.

«Вибухова зброя може мати великий радіус ураження, бути неточною за своєю суттю або доставляти декілька боєприпасів одночасно. Довгострокові наслідки її використання в населених пунктах включають пошкодження критичної інфраструктури, перешкоди в роботі таких служб, як охорона здоров’я й освіта, у переміщенні місцевого населення», — резюмують у HRW. 


Війська РФ у серпні посилили ракетні та артилерійські удари по Харківщині. За даними головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, нині Харків — серед міст України, які найбільше потерпають від російських обстрілів. Більше ударів зазнає лише Миколаїв.